Reggae spevák zo slnečnej Kalifornie sa vracia na Uprising

Reggae spevák zo slnečnej Kalifornie sa vracia na Uprising BOMBING

jah_sun

Všetci, ktorí sa zúčastnili minuloročného zimného Uprisingu nám určite dajú za pravdu, že Jah Sun je vynikajúci interpret a skvelý showman. Slovensko a najmä slovenský reggae massive mu natoľko učarovali, že ihneď po jeho zimnej premiére sme dohadovali jeho návrat na “veľký” Uprising. A podarilo sa. Na Uprisingu 2014 budete mať možnosť zažiť show jedného z najvýraznejších predstaviteľov americkej reggae scény. Vystúpi totiž umelec zo slnečnej Kalifornie, Jah Sun s kapelou House of Riddim, s ktorými nám predstaví album New Paradigm, ktorý spolu vydávajú na jeseň 2014.
Jah Sun sa začal venovať hudbe už vo svojich 12-tich rokoch ako hip-hopový MC. V 20-tke objavil silu reggae a odvtedy svoj život zasvätil šíreniu pozitívnych vibrácii. Svoj debutový album Height of Light nahral v roku 2006, a spolupracoval na ňom s reggae hviezdami ako Luciano, Junior Reid, Lutan Fyah, či Yami Bolo. Album nesie prvky melodických reggae balád, hip-hopu a dancehallu a zabodoval najmä so skladbami Nuff of Dem, Fyah Dance a More Love.
Na jeho ďalšom podarenom albume Stronger hosťovali umelci ako KRS-One, Norris Man, či Chezidek. V tom čase sa spriatelil aj s nemeckou reggae hviezdou Gentlemanom a nahrali spolu singel “Tear Drops”. V roku 2012 Jah Sun vydáva album Battle the Dragon, na ktorom mu hosťujú reggae superstars ako Peetah Morgan, Alborosie, Stevie Culture, J-Boog, či Perfect Giddimani. Aktuálne posledný album Rise As One vydal presne pred rokom a už na jeseň očakávame jeho v poradí piaty album New Paradigm. Od začiatku roka stihol dať von už niekoľko nových klipov, ktoré určite stoja za zhliadnutie.
Od roku 2006, kedy sa Jah Sun objavil na scéne, je jedným z najrýchlejšie rastúcich reggae hviezd zo Spojených štátov. Jeho albumy a vystúpenia sú zárukou kvality a my sa už nevieme dočkať, ako to odpáli na hlavnom pódiu na Zlatých pieskoch.

Zdroj: TS