Na BA City Beats vystúpia britský James.

Na BA City Beats vystúpia britský James. BOMBING

James-Announce-UK-November-Tour-La-Petite-Mort

Bratislava si bude môcť na pomyselnom zozname svetoznámych kapiel, ktoré u nás nikdy nekoncertovali, odškrtnúť ďalšiu skupinu. Hlavné mesto Slovenska poctí svojou návštevou britská formácia James. Zoskupenie, pri ktorom si väčšina vybaví megahit Sit Down, ale aj mnoho iných nadčasových skladieb, zahrá v sobotu 21. júna na Pláži pod Ufom. Koncert bude súčasťou druhého ročníka mestského festivalu BA City Beats (20. – 21. júna).

James, to je Madchester aj Britpop, alternatívny rock aj komerčný pop, piesne staré 25 rokov, ale aj čerstvé skladby, keďže už o pár týždňov kapela vydáva nový album. Koncert v sedemčlennej zostave sľubuje bohatý zvuk, takže sa návštevníci majú na čo tešiť bez ohľadu na to, či zlatú éru James zažili alebo nie. Vystúpenie bude unikátne aj preto, že to bude zrejme jediný tohtoročný koncert v strednej a východnej Európe,” uviedol za organizátorov Ján Papač.

Na festivale BA City Beats vystúpi tiež anglický spevák John Newman, ktorý sa preslávil ako vokalista v skladbách kapely Rudimental a tiež vlastným hitmi Love Me Again, Losing Sleep alebo Cheating. Zaujímavosťou je fakt, že Newman ešte ani nežil, keď James nahrali a vydali svoj najväčší hit – spomínaný singel Sit Down. Okrem nich sa na festivale BA City Beats ukáže aj britský spevák a gitarista Fink, nemecká formácia Jazzanova s americkým spevákom Paulom Randolphom, britská soulová speváčka Lulu James, islandská štvorica Sísý Ey, kubánska kapela Deja-vu a izraelská formácia Tamir Grinberg Trio. Slovenskú scénu zastúpia formácie Dynamo Team, Modré hory a Walter Schnitzelsson.

Permanentky na BA City Beats sa predávajú na stránke bacitybeats.sk a v sieti Ticketportal. Aktuálne stojí lístok 29 eur, pričom v predaji je celkovo 2 000 vstupeniek. Festival predznamená koncert britského muzikanta Jamieho Culluma, ktorý sa predvedie vo štvrtok 19. júna v AEGON aréne NTC v Bratislave.

www.bacitybeats.sk 
www.facebook.com/BACityBeats 
www.facebook.com/events/716155095082238/ 
www.facebook.com/events/527808913984711/