BoyBand z novým albumom GALAPÁDY

BoyBand z novým albumom GALAPÁDY BOMBING

boyband

Od debutového albumu kapely Boyband s názvom Best Of ubehlo niečo vyše roka a hlavní hrdinovia Idea & Boy Wonder sa opäť hlásia o slovo. Nový album nesie tajomný názov Galapágy a okrem fanúšikov exotických súostroví poteší predovšetkým milovníkov rapu, ktorí nenávidia rapové klišé.

Galapágy totiž opäť ponúkajú pestrú škálu atmosfér a tém, ktoré by vás nenapadli ani v tom najpodivnejšom sne. Naviac už z coveru albumu je zrejmé, že toto nebude váš obľúbený gangsta rap album. Celý album otvára úvodná skladba Tour de Bars, ktorá je rozšírená i o vizuálne spracovanie, o ktoré sa postaral dlhoročný spolupracovník Ovar Maryško, ktorý má na svedomí napríklad i vôbec prvé video z albumu Best Of s názvom BoyBand.

Ďalšie skladby ponúkajú prierez bizarným životom kapely, ktorá “cestovala Československom, ako keby robila mapy”. Témy naviac nadväzujú na prvý album a pokračujú tak v rozohraných príbehoch, ktoré nešlo len tak ľahko opustiť. Všetkých 14 skladieb sa však vyznačuje predovšetkým originalitou – tematickou i hudobnou.

Na albume sa podieľalo 10 producentov, pričom každý z nich prispel špecifickou atmosférou. Neočakávajte teda nudu a stále sa opakujúce hudobné postupy. Medzi producentov sa radia tak kolegovia z Ty Nikdy – DJ Fatte, Inphy, DTonate, FNTM, Dubas a dokonca samotný Boy Wonder, ako aj ostatní blízki beatmakeri – JSM, Stratasoul, Peko a Emilee. Hostí nie je veľa, z tých rapujúcich iba MC Gey. Ďalej Zdenka Predná, Škrupo a Radimo so svojím saxofónom. Wordcuty do jednotlivých skladieb dodal DJ Fatte i DJ AKA, ktorý zároveň pôsobí ako nový BoyBand koncertný DJ.

Kapela chystá množstvo koncertov, o ktorých sa fanúšikovia dozvedia včas. Za zmienku určite stojí krst albumu, ktorý prebehne v piatok 24. mája v bratislavskom klube KC Dunaj. Nový album vychádza v digitálnej podobe a už teraz je možné si ho zadarmo vypočuť na Youtube kanále Ty Nikdy a na Ty Nikdy Bandcamp profile, kde je možné si album aj kúpiť. Počas niekoľkých dní bude fungovať tiež iTunes a Spodify a v deň krstu bude album dostupný i na fyzických nosičoch. Všetci fanúšikovia originálnych CD si už teraz môžu album predobjednať na www.tynikdy.cz/shop.

Tracklist abumu Galapágy:

1. Tour de Bars + DJ Fatte (Prod. JSM)
2. Madam Pompadúr (Prod. Inphy)
3. Někde mezi + DJ AKA (Prod. FNTM)
4. Belosi v Londýne / Kde domovník můj? (Prod. Emilee)
5. Z výšky + Radimo (Prod. Dubas)
6. Roman Skamene (Prod. DJ Fatte)
7. Oumén + MC Gey, DJ AKA (Prod. Inphy)
8. Máma mi říkala + DJ AKA (Prod. Peko)
9. Zrkadlá (Prod. Inphy)
10. Swag má krátké nohy + Škrupo, DJ AKA (Prod. DJ Fatte)
11. 40 sekund + DJ AKA (Prod. Boy Wonder)
12. Starý Kalač (Prod. DTonate)
13. Bez názvu + Zdenka Predná (Prod. Stratasoul)
14. Inkoust + Zdenka Predná (Prod. JSM)

 

Zdroj: TS – BoyBand