FESTIVAL BAŽANT POHODA SA ZAČÍNA UŽ ZAJTRA

FESTIVAL BAŽANT POHODA SA ZAČÍNA UŽ ZAJTRA BOMBING

Už zajtra sa začína pätnásty ročník multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda. Festival sa po prvý raz v histórii vypredal už v predstihu a na mieste sa už vstupenky predávať nebudú – platí to o permanentkách, jednodňových lístkoch na sobotu aj lístkoch pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S. „Vypredanie v predstihu vnímame hlavne ako prejav dôvery. Chceme, aby si ľudia boli istí komfortom, úrovňou služieb, aby sa na festivale cítili príjemne. Chceme, aby festival zostal útulný,“ hovorí riaditeľ Agentúry Pohoda Michal Kaščák.

 Moby, Portishead, Pulp, Madness, M.I.A, Lamb, Santigold či Magnetic Man – to je zlomok vyše dvoch stoviek koncertov, tanečných či divadelných predstavení, diskusií, literárnych programov či workshopov, na ktoré sa môžu tešiť majitelia vstupeniek. Do Trenčína pricestujú okrem domácich slovenských interpretov aj zástupcovia 32 krajín, čo je festivalový rekord: Angola, Argentína, Austrália, Belgicko, Bosna a Hercegovina, Brazília, Česko, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Holandsko, Chorvátsko, Island, Izrael, Írsko, Jamajka, Japonsko, Kanada, Kolumbia, Kongo, Maďarsko, Mexiko, Nemecko, Peru, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Švédsko, Veľká Británia a USA.

 Vďaka takémuto silnému medzinárodnému zastúpeniu budú môcť diváci spoznať aj neveľmi známe hudobné štýly rôznych krajín, či už v podaní peruánskej divy Susany Baca, kolumbijského speváckeho súboru Las Alegres Ambulancias de San Basilio de Palenque, mexickej Lily Downs, izraelských Oy Division, Söndörgő z Maďarska či skupinu vozíčkarov Staff Benda Bilili z Konga.

 Festival sa tradične uskutoční na trenčianskom letisku, areál sa otvára vo štvrtok 7. júla o 16.00 hod., parkovisko bude k dispozícii už od 12.00 hod.. Program symbolicky otvoria návštevníci, ktorí sa na špeciálnom workshope budú učiť tanečné kreácie z Mobyho videoklipu Bodyrock. Najlepší potom vystúpia na hlavnom Bažant stage priamo pred koncertom amerického hudobníka. V nedeľu ráno, rovnako ako minulý rok, festival uzavrie ekumenická bohoslužba.

 „Robíme všetko preto, aby bol náš festival každým rokom lepší a lepší, od bezpečnosti, cez servis, služby až po dramaturgiu. Teraz sa nám zhmotní to, na čom robíme celý rok,“ hovorí Michal Kaščák. „Prajeme našim návštevníkom šťastnú cestu na festival, krásne chvíle na ňom, a aby sa vrátili spokojní a zdraví domov.“

Aktuálne informácie o prípravách 15. ročníka festivalu Bažant Pohoda nájdete na www.pohodafestival.sk.