Bažant Pohoda v zoznamoch najlepších svetových a európskych festivalov a ďalšie novinky tohto ročníka

Bažant Pohoda v zoznamoch najlepších svetových a európskych festivalov a ďalšie novinky tohto ročníka BOMBING 2

Francúzsky portál Couvre-feu zaradil Bažant Pohodu medzi 10 festivalov, ktoré sa oplatí navštíviť toto leto. Podľa autorov rebríčka je náš festival ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú vzrušenie či netradičný priestor, akým je letisko v Trenčíne. Počas troch dní ponúka skvelý mix hudby i rôznych druhov umení. Náš festival nechýbal ani v rebríčku portálu Venngage, ktorý ho zaradil medzi 25 festivalov sveta, ktoré treba určite vidieť než zomriete. Koncom februára nás na zoznam 12 festivalov, na ktoré by mali cestovatelia v roku 2015 upriamiť svoju pozornosť, zaradila aj najväčšia cestovateľská spoločnosť pre študentov a mladých ľudí STA Travel. 

Polemic Pohoda 2013

Od dnes spúšťame predaj doposiaľ najkomfortnejšieho bývania, aké sme kedy na festivale ponúkali. V spolupráci s mestom Trenčín sme pre návštevníkov pripravili a plne zariadili 40 drevených chatiek.

Chatky majú 2,5x2m, veľké okno (bez výplne) so záclonami a dve miesta na spanie. Na matraci s rozmerom 140x200cm sa pohodlne vyspí pár alebo rodičia s malým dieťaťom. Každá chatka je napojená na elektrickú sieť, má svetlo a elektrickú zástrčku. Chatky budú vybavené aj obliečkami, vankúšmi a prikrývkami. Okrem odolnosti voči prípadnej nepriazni počasia majú drevené domčeky aj bezpečnostnú výhodu – kľúč. Chatky budú umiestnené v dvoch vyhradených zónach, jedna v detskom parku pre rodičov s deťmi a jedna pri stanovom mestečku (lístky budú v predaji pre každú zónu zvlášť). Cena za chatku na 3 noci pre 2 osoby je 199 €.

Nové mená na Bažant Pohode

V posledných týždňoch sme náš line-up doplnili o viacero kapiel prevažne z domácej hudobnej scény. Na Bažant Pohodu prídu osláviť okrúhle výročia, predstaviť nové albumy i netradičné projekty a spojenia. Po piatich rokoch na Bažant Pohode zahrá a oslávi tu svoje 30. narodeniny kapela Bez ladu a skladu. K narodeninovej párty sa pripoja aj dvadsiatnici Para a Puding pani Elvisovej. Ostrieľaní muzikanti sa predstavia aj v novších kapelách Kurkus a Zlokot. Chýbať nebudú ani talenty slovenskej elektronickej scény B-Complex a Jimmy Pé. Vec vystúpi so Škrupom a sprievodnou kapelou.

Hneď dvakrát sa predstaví SĽUK. Spojením ľudovej hudby SĽUKu s uznávanou etnodžezovou formáciou Pacora Trio s multiinštrumentalistom Marekom Pastírikom vzniklo predstavenie Ornamenty. Deti sa môžu tešiť na muzikantskú veselohru Zvuky nie sú muky. Návštevníkom festivalu zahrá aj najúspešnejšia kapela tohtoročných Radio_Head Awards (RHA) – Fallgrapp. Chýbať nebude ani ďalší niekoľkonásobný víťaz RHA Korben Dallas, ktorý si privedie posilu v podobe Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. To, že žánru reggae pristane aj slovenčina, predvedie Medial Banana. Skvelú loop show a dávku optimizmu zase prinesie mladý ruský umelec žijúci v Bratislave Gonsofus. Spoza lamanšského prielivu prídu mladé rockerky PINS ako aj exotická Charlotte OC.

stredu ráno oznámime v Ráne na eFeMku ako bude vyzerať tohtoročný Bažant Pohoda Deň_FM. Nádielku pozitívnych noviniek by sme radi zakončili informáciou, že počet predaných lístkov presiahol hranicu 10 000.

Ako každý rok ani tento nebude výnimkou a postupne vám prinesieme podrobné informácie o podľa nás najpodstatnejšej časti LineUpu tohto skvelého festivalu. Prvú časť môžete očakávať už tento týždeň. 

Potvrdení účinkujúci:

Björk, Manu Chao La Ventura, Die Antwoord, FFS (Franz Ferdinand & Sparks), Einstürzende Neubauten, A-Trak, Roni Size Reprazent, Kaytranada, Young Fathers, CocoRosie, of Montreal, Eagles of Death Metal, Ibeyi, Beardyman, Irie Révoltés, Tom Vek, RL Grime, Tiken Jah Fakoly, Kate Tempest, Les Ambassadeurs, Bilderbuch, Omar Souleyman, Turbowolf, Kiasmos, Hybrid Minds, Kuenta i Tambu, Heymoonshaker, Bez ladu a skladu, Para, Puding pani Elvisovej, SĽUK, Charlotte OC, Acollective, Fat White Family, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Dÿse, Elektro Guzzi, Too Many Zooz, Darkstar, Dakh Daughters, PINS, Fufanu, Bo Ningen, Monikino Kino, Vlasta Popić, Erotic Market, OFF!, Koven, Repetitor, Fallgrapp, Vec & Škrupo and Band, Anton Maskeliade, Mourn, Pearls Negras. Ghostigital, Medial Banana, Korben Dallas Symphony, Lola Marsh, Tricot, Seward, Kurkus, B-Complex, Jimmy Pé, Zlokot, Purist, Gonsofus, Elections In The Deaftown

Viac info:

Zdroj: TS / Anton Repka /PR and Media Director / + redakčne doplnené