Festival BeeFree tento rok na štyroch miestach. Vráti sa aj tam, kde kedysi začínal

Festival BeeFree tento rok na štyroch miestach. Vráti sa aj tam, kde kedysi začínal BOMBING 2

Back to the roots, teda návrat ku koreňom – to je heslo, ktorým sa tento rok bude riadiť tanečný festival BeeFree. Podujatie sa totiž 25. júla 2015 uskutoční na mieste, kde v rokoch 20012004 zažívalo svoje zlaté časy – v priestoroch petržalskej Incheby. Práve tam bude situovaný hlavný stage. Incheba však nebude jediným dejiskom 17.ročníka festivalu. BeeFree sa bude vôbec po prvý raz v histórii konať paralelne až na štyroch rôznych miestach v Bratislave.

LB-email

Ďalšie pódium, s houseovou produkciou, bude na vedľajšej Pláži pod Ufom na brehu Dunaja. Priaznivci techna si prídu na svoje v bývalom “účku”, teda v Subclube pod bratislavskou hradnou skalou a fanúšikovia drum n‘ bassu zase v klube LOFT! na Továrenskej ulici. Na každom z týchto miest sa bude hrať približne od 20:00 až do rána, s výnimkou Pláže pod Ufom, kde to bude žiť už od poludnia a hrať sa prestane o čosi skôr.

bf_fb_cover

Festival bude tak ako vždy v minulosti zadarmo, a to na všetkých štyroch miestach. Novinkou ale je, že tento rok organizátori nebudú vyberať DJov spomedzi prihlášok, ale line-up zostavia sami. Na pódiách sa predvedie približne päťdesiatka DJov, ich mená, časy hrania a ďalšie detaily zverejnia organizátori neskôr na oficiálnej stránke akcie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/958027710894642/

BF_plagat

BeeFree, ktoré má už kultový status, sa po prvý raz konalo v roku 1999, a to vo Vodnej veži v Bratislave. V priebehu nasledujúcich rokoch sa festival uskutočnil v už spomínanej Inchebe (2001 – 2004), na bratislavských Zlatých Pieskoch (2005 – 2006), na jazere v Hornej Strede (2007 – 2010) v Piešťanoch (2011 – 2012) a naposledy v Čunove (2013 – 2014). Akcia má už svoje pevné miesto na festivalovej mape Slovenska, pričom každoročne ju navštevuje niekoľko tisíc prevažne mladých ľudí, ktorí majú vďaka BeeFree jedinečnú možnosť zabávať sa na festivale bez toho, aby za to museli platiť.

BeeFree 2003 v Inchebe

Zdroj: TS / Ján Papač / PR manager /

Tags: