Bach a breakdance v jednom skvelom predstavení

Bach a breakdance v jednom skvelom predstavení BOMBING

Po nespočetných vystúpeniach po celom svete a ich slovenskej premiére spred troch rokov sa tanečná posádka The Flying Steps a Red Bull Flying Bach opäť na jeseň vracia späť do našej krajiny.

Red Bull Flying Bach je prvé predstavenie, ktoré unikátnym spôsobom vizualizuje Bachove známe dielo „Temperovaný klavír“ kombináciou dvoch na prvý pohľad nezlučiteľných svetov – breakdancu a klasickej hudby.

Flying Bach toto dvojzväzkové dielo od Johanna Sebastiana Bacha netancujú, ide o vizualizáciu a oživenie jeho zbierok. Red Bull Flying Bach žije svoj vlastný príbeh.

Inovatívne prepojenie vážnej hudby a pouličného tanca videlo už viac než 400 tisíc divákov v 35 krajinách sveta. Nápad interpretovať klasické dielo virtuóza J. S. Bacha pomocou moderného a streetového tanca vzniklo v hlave skúseného tanečníka Vartana Bassila.

V predstavení sa stretávajú dve kultúry. Štvornásobní majstri sveta Flying Steps prekvapivo stransformujú Bachove majstrovstvo a hľadajú spoločný dialóg dvoch vzdialených svetov. Slovenská premiéra sa uskutočnila v roku 2013 a vystúpenie bolo prijaté s veľkým nadšením.

Tri predstavenia sa uskutočnia v Istropolise v Bratislave 7. – 8. 10. 2016, vstupenky sú v predpredaji tu.

FB event

 

Zdroj: Red Bull