Jedenásty ročník Žákovic Open festivalu bude plný zvučných mien zo Slovenska i Čiech.

Jedenásty ročník Žákovic Open festivalu bude plný zvučných mien zo Slovenska i Čiech. BOMBING

Na festivale vystúpia Billy Barman, Andrej Šeban, PPE aj Mig 21. Festival Žákovic Open vstupuje do ďalšej dekády svojho pôsobenia s najzvučnejšími menami z domácej a českej hudobnej scény. Trenčianske Bohuslavice sa 22. a 23. júla budú triasť do rytmov reggae, hip-hopu, rocku, punku, ale aj gitarových sól, stíhačkového popu, či pudingovej elektroniky. Hlavný stage v prvý deň festivalu ovládnu najskôr Opak a Moe z hip-hopového zoskupenia AMO. Atmosféru rozprúdia so živou kapelou Banana Band. Ako druhý vystúpi na hlavnom pódiu Billy Barman, ktorý publiku namieša slovenský hudobný kokteil s príchuťou indie a rockenrollu.Formácia Billy Barman získala v rámci Radio_Head Awards cenu za najlepší album roka 2010.

Kapelu United Flavour, ktorej členovia pochádzajú z troch rôznych svetadielov, spája Praha a vášen pre reggae, dancehall, soul a R&B. Na festival Žákovic Open prídu predstaviť svoj nový album Attitude. Piatkový večer ukončí na hlavnom pódiu punková legenda – Zóna A. Čo sa týka Radio_FM stage, organizátori Žákovic Open festivalu oznámili zatiaľ len jedného interpreta. Je to skupina The Lovely Pimps, ktorá len nedávno nahrala svoj debutový album Faces on the Walls.

Sobotňajší podvečer načnú magické tóny gitary Andreja Šebana. Po ňom si na hlavnom stage zahrá duo Longital, ktoré predvedie piesne aj z najnovšieho albumu Teraz. Skupina Puding Pani Elvisovej, ktorá bola korunovaná titulom Najlepšia koncertná kapela roka 2010, osvieži festival svojim elektronickým popom.

„Malotraktorem“ pravdepodobne pricestujú na festival pražskí Mig 21. Na hlavný stage si so sebou donesú hity ako Slepic pirka, či Snadné je žít. David Koller zavíta na Žákovic Open so svojou skupinou Kollerband. V ich repertoári budú okrem starých hitov aj najnovšie piesne z albumu Teď a tady.

Jedinečným zakončením sobotňajšej festivalovej noci na hlavnom pódiu bude vystúpenie slovenskej formácie zvanej Vrbovskí víťazi. Ich hudobné nástroje, ako napríklad nafukujúca žaba, krhla, trúbelka či kravička Mozgocucka, nemajú na Slovensku konkurenciu.

Ďalších interpretov oznámia organizátori Žákovic Open festivalu už onedlho, meno headlinera prezradia už v týchto dňoch.

Bližšie informácie hľadajte na: http://www.zakovicopen.sk

http://www.facebook.com/#!/zakovicopen?sk