BAŽANT POHODA DEŇ_FM BUDE 29. MARCA

BAŽANT POHODA DEŇ_FM BUDE 29. MARCA BOMBING

Agentúra Pohoda a Rádio_FM opäť pripravili pre svojich fanúšikov spoločný projekt – Bažant Pohoda Deň_FM, ktorý sa usktutoční 29. marca 2011 v priestoroch Slovenského rozhlasu v Bratislave.

S Rádiom_FM spolupracujeme roky a je to radostná spolupráca,“ hovorí riaditeľ Agentúry Pohoda Michal Kaščák. „Je výnimočné, aby sa o najprogresívnejšie vysielanie staralo verejnoprávne rádio. Páči sa mi vášeň ľudí z rádia, s akou objavujú rôzne hudobné svety, ich nasadenie a nadšenie.

Organizátori Bažant Pohody sú na úplne rovnakej vlne, na akej sme my v Rádiu_FM. Inak povedané, to, čo celoročne počujete z Rádia_FM, to si v lete môžete pozrieť naživo na trenčianskom letisku. Naše spojenie nemôže byť viac prirodzené a samozrejmé. Tešíme sa z toho,“ pridáva riaditeľ Rádia_FM Dušan Vančo.

 

Bažant Pohoda Deň_FM sa začne už o ôsmej ráno vysielaním zo Štúdia č. 5, hosťami Dominiky a Ega v Ráne na eFeMku budú práve Dušan Vančo a Michal Kaščák. Hudobným hosťom bude skupina The Cellmates, ich divoké rockabily bude určite tým najsprávnejším budíčkom.

Od 10.30 bude v „Päťke“ prebiehať tlačová konferencia, na ktorej sa zúčastní kompletný tím Agentúry Pohoda a bude informovať nielen o novinkách v organizácii, ale exkluzívne predstaví aj dvoch nových zaujímavých interprétov, ktorí vystúpia na 15. ročníku festivalu. Návštevníci podujatia budú mať možnosť sledovať tlačovú konferenciu, rovnako aj celý program Bažant Pohoda Dňa_FM naživo priamo z hľadiska Štúdia 5. Táňa_FM sa postará o priame vstupy do vysielania.

Od 14.00 sa bude vysielať v trojhodinových blokoch, ktoré budú postupne moderovať Lucia_FM s Andrejom_FM, Baláž s Hubinákom a večer od 20.00 sa začne tradičná utorková relácia Pohoda_FM s Bibou.

Hosťami vo vysielaní budú napríklad DJ Gabana a Braňo Krč, ktorí pomáhajú s dramaturgiou festivalu, Fero Morong, zastrešujúci tanečné workshopy v Nay Tanečnom dome, Ľubka Orechovská, šéfka Bažant Kinematografu, zástupcovia stage managerov, guidov, zdravotníkov aj brigádnikov.

Samozrejmosťou budú živé vystúpenia slovenských skupín, ktoré budú účinkovať aj na tohtoročnej Bažant Pohode – postupne zahrajú All Stars Open Band, Gwerkova, Got Blue Balls a DJ Gabana.

Pripravená bude aj kaviareň Kušnierik, Pohodashop, ale aj fotovýstava študentov bratislavskej Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru z Bažant Pohody.

Ostatné potvrdené mená

Na festivale sa predstaví napríklad Moby, Portishead, M. I. A., Lamb, Public Image Ltd., dEUS, Beirut a mnoho ďalších interpretov, medzi ktorých v ostatných dňoch pribudli ďalšie mená, patriace k absolútnej špičke vo svojich žánroch. Na scéne world music je to určite peruánska speváčka Susana Baca, držiteľka Grammy, medzi legendy tzv. root reggae patrí duo Israel Vibration, Američan Trombone Shorty je v súčasnosti jedným z najvyhľadávanejších umelcov nielen džezovej a funky scény a už aj tak bohatý tanečný program doplní legendárny DJ Krush z Japonska.

 

Aktuálne informácie z príprav festivalu nájdete na www.pohodafestival.sk.