SLAM POETRY sa začína usadzovať v Bratislave!

SLAM POETRY sa začína usadzovať v Bratislave!  BOMBING

(Bratislava, 24. marca 2011) Štyri ročníky slovenskej súťaže freestylovej poézie SLAM POETRY už poznajú víťazov, ďalší odvážni „slammeri“ dostanú šancu 4. Apríla od 20.00 v bratislavskom Nu Spirit Clube. Najlepší získa finančnú odmenu 100 Eur a porota zložená z publika ho spontánnym hlasovaním posunie i do československej súťaže Pohoda Slam Poetry Show na festival Bažant Pohoda v Trenčíne. Lákadlom do Nu Spirit Clubu budú určite i vystúpenia skúsených českých slamerov.

Slam poetry je súťaž freestylovej poézie a na Slovensku začína získavať na popularite. V Bratislave sa začalo súťažit v kafé Kút v roku 2007 a od minulého roku sa Slam poetry usadila v Nu Spirit Clube kde sa bude pravidelne objavovať. Okrem Bratislavy sa súťaže konajú v ešte v Košiciach a na festivale Bažant Pohoda. V pondelok 4.4. bude v Nu Spirite na  pódiu miesto pre „klasických“ básnikov, rapperov, hercov aj MCs, samozrejme bez obmedzenia veku a pohlavia. Podľa medzinárodných pravidiel má každý súťažiaci v dvoch kolách maximálne 3 minúty na to, aby predniesol svoje pripravené alebo úplne improvizované dielo, nesmie však používať žiadne rekvizity, kostýmy, reprodukovanú hudbu ani hudobné nástroje. Hodnotiť ho bude porota, tá je vždy vybraná z prítomného publika. K súťaži patria i búrlivé reakcie ostatného publika, ktoré tak získava šancu vyjadriť svoj názor a tak „nenápadne“ ovplyvniť hlasujúcu porotu.

Večerom budú sprevádzať Vlado Janček a Bebe a o after party sa postará DJ Magalová. Hostia z Čiech, kde Slam poetry funguje už od roku 2003, sa predvedú v akejsi exhibícii víťazov. Vavrínmi ovenčená zostava Jakub Foll, víťaz českej súťaže Slam poetry 2007 a 2010, Bohdan Bláhovec víťaz českej súťaže 2006 a Masha víťazka medzinárodnej súťaže Tilos slam Budapest.

Súťaž Poetry Slam založil v polovine 80. rokov minulého storočia  Marc Smith v americkom Chicagu a odvtedy si získala obrovskú popularitu v rôznych mestách sveta.

Prihlasovanie do súťaže prebieha prostredníctvom e-mailu os@fleda.cz do 4. apríla 2011 do 14. hodiny. Súťažiť môže len prvých 10 prihlásených. Prihlásení majú vstup do Nu Spirit Clubu zdarma!

http://www.youtube.com/watch?v=zt4Q0oxLmPk

Čo je Slam poetry? Video z festivalu Use the City! Košice Festival 2010

 

 

Podrobnejšie informácie o slam poetry nájdete na: www.slampoetry.cz

Organizuje: Slam org.j. /SK a Nu Spirit Club/SK

Kontakt a rady: Lenka Zogatová, os@fleda.cz, +420 775 376 012.

Miesto konania: Nu Spirit Club, Šafárikovo nám. 7, Bratislava.