Kali uplynulý víkend zahájil turné a zverejnil aj videoklip

Kali uplynulý víkend zahájil turné a zverejnil aj videoklip BOMBING 4

Druhý aprílový víkend sa vo svete rapera Kaliho opäť niesol v znamení Zlého Príkladu. Na východnom Slovensku odštartoval turné, ktoré nesie názov podľa posledného vydaného albumu. Zverejnil však aj videoklip. Skladba IDEÁL je posledným singlom z CDčka, ktoré uzrelo svetlo sveta minulý mesiac.

kali zly priklad ONE s. r.o.

Posledný zverejnený videoklip z pomerne čerstvo vydaného CDčka, ktorý Bratislavčan pomenoval IDEÁL, je pomyselnou bodkou k albumu Zlý Príklad. Fanúšikovia sa najbližšie môžu tešiť na nový singel z ďalšieho pripravovaného albumu, na ktorom raper už pracuje. Všetky predchádzajúce videoklipy zo Zlého Príkladu sa natáčali v exteriéroch. Pri Ideály sa Kali s produkciou zavreli do ateliéru a podľa slov rapera v podstate „improvizovali“. „Tento klip sme zvolili na záver, pretože sme chceli uverejniť pozitívnejšiu vec po Zlom Príklade, Veľa Slov, Povedz mi, Len Ja, či Dosnívané, toto všetky boli ťažšie témy. Na to, koľko málo materiálu mal náš kameraman Duško Krajčovič k dispozícii, urobil podľa môjho názoru zaujímavý klip,“ prezradil Kali svoj pohľad na skladbu i videoklip. Hudbu k skladbe zložil El Murdo, rodák zo susedných Čiech, ktorý s úspešným Bratislavčanom spolupracuje pravidelne. Texty si Kali píše sám. V klipe sa objavilo aj spevácke duo Ricco & Claudia, ktorí majú s raperom veľmi blízky vzťah.

O tom, že Kali nelení a okrem nahrávania nového CD, zverejňovania videoklipov z aktuálneho albumu, svedčí aj zahájenie turné ZLÝ PRÍKLAD TOUR 2016. Prvý koncert sa uskutočnil v Humennom, nasledoval koncert v Košiciach. „Atmosféra na koncertoch bola super. Na východe je pravidlo, že sa ľudia chodia vyslovene baviť. To som videl v Humennom i Košiciach. Kluby boli plné, takže oba koncerty by som zhodnotil ako super začiatok,“ vyjadril sa Kali k štartu turné.

Ďalšie zastávky v rámci Zlý Príklad Tour Kaliho čakajú už tento piatok. V Trenčíne sa na rovnakom pódiu objavia aj hostia, ktorých si raper prizval. Pod taktovkou Lady Mel sa predvedú tanečnice so sexy choreografiami. Spolu s Kalim zahrá a zaspieva kapela Peter Bič Project, s ktorou Kali ako hosť absolvoval ich posledné turné. V sobotu sa uskutoční ďalší koncert. Fanúšikovia a fanúšičky sa na Kaliho môžu tešiť v Nitre. Na všetkých koncertoch rapera sprevádza predskokan Dawe White, ktorého si vzal Kali pod svoje ochranné krídla a koncerty moderuje Majster N.

Turné bude v priebehu apríla a mája pokračovať i v ďalších slovenských mestách. V priebehu niekoľkých nasledujúcich víkendov svoj posledný album postupne predstaví 29.4.2016 v Liptovskom Mikuláši, 30.4.2016 na Záhorí v Malackách, dňa 6.5.2016 v Budatínskej Lehote a nasledujúci deň 7.5.2016 v Hlohovci, 13.5.2016 zaspieva pre Prievidžanov a Tour zavŕši bratislavským koncertom, ktorý sa uskutoční 14.5.2016. Na záverečnom koncerte sa opäť zúčastnia spomínaní hostia, Kali počas večera v Ateliéry Babylon svoj album ZLÝ PRÍKLAD aj slávnostne pokrstí.

Termíny koncertov ZLÝ PRÍKLAD TOUR 2016:

  • 22.4.2016  TRENČÍN – Piano Club
  • 23.4.2016  NITRA – Luna
  • 29.4.2016  LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Reduta
  • 30.4.2016 MALACKY – Club 54
  • 6.5.2016  BUDATÍNSKA LEHOTA – Disco Club Bosorka
  • 7.5.2016  HLOHOVEC  – One Club
  • 13.5.2016  PRIEVIDZA – Jantár Club
  • 14.5.2016  BRATISLAVA – Ateliér Babylon
Zdroj: Janka Marczellová/ Kali Records / Foto: Dušan Krajčovič

Tags: