Zion Train sa vrátia na festival Uprising

Zion Train sa vrátia na festival Uprising BOMBING

Jedna z najdôležitejších skupín, ktorá pomohla festivalu Uprising prilákať množstvo návštevníkov a úspešne tak odštartovať svoj prvý ročník v roku 2008, je nepochybne Zion Train. Je teda takmer povinnosťou pozvať túto skvelú formáciu aj na prvé jubileum Uprisingu, aby Slovensko opäť pocítilo silu tejto údernej dubovej skupiny.

Heavy dub, melodic lyrics a pulsating trance. To sú slová, ktoré charakterizujú britskú partičku Zion Train. Spojujú v sebe reggae, dub, house, techno aj pop. Sú pioniermi britskej dubwise scény a patria medzi jej špičku už viac ako dve desaťročia. Ich sila spočíva najmä v živom vystúpení, ktoré je považované za jedno z najlepších live dub act na svete.

Doteraz vydali štrnásť albumov, ten posledný sa volá State of Mind a väčšina platní pochádza z kultovej dielne Universal Egg.

Na svoju účasť na Uprisingu sa Zion Train už veľmi tešia. Živo si pamätajú svoje vystúpenie pred piatimi rokmi, kde rozhýbali celé Zlaté piesky. Nebude tomu inak ani 24. augusta.

Organizátori festivalu sľubujú, že najväčšie hviezdy ešte stále čakajú na odhalenie, ale program festivalu Uprising je už teraz fantastický. Okrem ZION TRAIN (UK) tu vystúpia: MAX ROMEO (JAM), IRIE RÉVOLTÉS (DE/FR), TARRUS RILEY (JAM), DELINQUENT HABITS (USA), RAS ZACHARRI (JAM), STEPPA STYLE (RUS), MUNGO’S HIFI (UK), TOP CAT (UK), TENOR FLY (UK)

Lístky na festival Uprising si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal za 27 eur.

Viac informácií nájdete:

www.uprising.sk

www.facebook.com/uprisingreggaefestival