Zajtra štartuje POHODA….

Zajtra štartuje POHODA.... BOMBING 1

Zajtra otvorí svoje brány náš najväčší festival BAŽANT POHODA 2015. Ako každý rok ani tento nie je výnimkou a týždeň pred začiatkom akoby sa spomalil čas. Všetci už odpočítavame hodiny do začiatku tejto skvelej udalosti. O 14:00 organizátori pustia prvých nedočkavcov a tým sa začne už 19. ročník festivalu BAŽANT POHODA.

Predpoveď počasia sa nám pomaly ustaľuje a vyzerá to na príjemné no nie však najteplejšie počasie, hlavne v noci bude dobrá aj nejaká bunda (ak si ju zabudneš a bude ti zima v PohodaShope určite nájdeš čo hľadáš). Cez deň to vyzerá na príjemných 25 stupňov takže určite bude super. Ale aj tak načo netreba zabudnúť? Určite si pribaľte do batožiny Občiansky preukaz, lieky, hygienické potreby a samozrejme vhodne oblečenie do každého počasia (kraťasy, tričká, šaty, minisukne, pršiplášť alebo vhodnú bundu, gumenú obuv).

pocaise

A načo sa môžeme tešiť? Už to bolo spomínané veľa krát, ale ako sa vraví, opakovanie je matkou múdrosti, tak poďme nato.

Štvrtok bude patriť oslavám a program sa bude odohrávať na dvoch pódiách. Prvým oslávencom je Bratislavská skupina a pohodová stálica skupina PARA. Kapela tento rok oslavuje 20 výročie od svojho založenia. Svoj koncert odohrajú od 18:30 na Bažant stage. Po nich o 21:00 príde, dalo by sa povedať domovská kapela, BEZ LADU A SKLADU. Chalani okolo šéfa festivalu Michala Kaščáka oslávia už 30 výročie od založenia. Kapela už nevydáva a stretáva sa len každých päť rokov vždy na Pohode a zopár menších hudobných akciách. Po dvoch oslávencoch sa na Bažant stage predstavý jedno z veľkých mien a zároveň želaní nielen organizátorov. Svoje letné hity predvedie MANU CHAO LA VENTURA. Zaujímavosťou je, že spevák nechce spať v žiadnom luxusnom hoteli, ale chce byť na letisku spolu s organizátormi.

Piatok nám na hlavnom Bažant stage odštartuje študentský big band Swingless Jazz Ensamble, ktorý nám predvedie netradičné prevedenie trackov ako Branči Kováč od Veca či Cigánsku od Billyho Barmana. Okrem nich svoje zahrajú veľké zoskupenia ako FFS (FRANZ FERDINAND & SPARKS) a DIE ANTWOORD. Na Orange stage sa budeme môcť zabávať na skupinách ako MEDIAL BANANA, MIDI LIDI, EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN. Presne o polnoci sa tento stage zaplní úplne do plna. Svoje dve predstavenia predvedie folklórny súbor SĽUK, ktorý predstaví svoje krásne ORNAMENTY a ZVUKY NIE SÚ MUKY.

Sobota je dňom splnených snov. Na festivale sa predstaví toľko očakávaná a žiadaná Islandská speváčka BJÖRK. Svoj krásny, a verím že nezabudnuteľný koncert zahrá na Bažant stage o 20:00. Avšak okrem tejto úžasnej speváčky v sobotu môžete vidieť veľa ďalších ako LES AMBASSADEURS, OMAR SULEYMAN, PUDING PANI ELVISOVEJ, CHIKI LIKI TU-A.

Celý LineUP nájdete na http://www.pohodafestival.sk/lineup. K dispozícii je samozrejme už tradičná aplikácia pre smartfóny ktorú si môžete stiahnuť:

Podľa posledných dostupných informácií zo začiatku tohto týždňa zostalo v predaji necelých 1000 vstupeniek, avšak verím, že dnes je situácia iná a zajtra budú môcť organizátori ohlásiť, že festival je vypredaný. 🙂

Vidíme sa na Trenčianskom letisku na festivale BAŽANT POHODA 2015.

mapa_arealu_big