Už zajtra debutový koncert 52 Hertz Whale

Už zajtra debutový koncert 52 Hertz Whale BOMBING

Už zajtra, v utorok 13. októbra 2015 odohrá v bratislavskej Fuge svoj debutový koncert nová slovenská formácia 52 Hertz Whale. Aj keď ide o nové meno, stoja za ním skúsení hudobníci – gitarista Renat Khallo z Teskohippies a bubeník Tomáš Tabiš zo skupiny Half White Half Blue.

Spolu s nimi hrajú aj Dominik Prok a Dominik Fabian, štvorica aktuálne pracuje na svojom debutovom EP. Vo Fuge predstavia svoje prvé tvorivé počiny. Bude to všehogitarové, pesničkové aj divoké. „Je to náš prvý koncert, takže odohráme kratší set. Dúfame, ze k všeobecnej spokojnosti. Tešíme sa a veríme, že čoskoro prídu aj ďalšie koncerty,“ hovoria chalani pred koncertnou premiérou. „Bude špina, hluk, blato a láska!

Spolu s nimi vystúpi vo Fuge ďalšia z vynikajúcich post rock screamo kapiel z českého Chebu, ktorú môžeme nazvať aj mladším a pokojnejším súrodencom u nás obľúbených Esazlesa. Skladby Le Bain de Maid však majú bližšie k post rocku, sú jemnejšie a melancholickejšie, no nechýba ani hardcorové nasadenie a exaltované screamo explózie.

Koncert sa začína o 20.00, vstupné sú 4 eurá.

Ďalším podujatím, ktoré agentúra Real Something pripravujev októbri, bude Real Something Series 2015, na ktorom zahrá počas troch dní rovnako vo Fuge (27., 28. a 29. 10.) šesť kapiel – Mutiny on the Bounty z Luxemburska, Get Your Gun z Dánska, Rosa Parks z Maďarska, české skupiny Manon Meurt a Nuly a domáci The Ills.

Links

FB Event:

Real Something Series 2015:

Zdroj: TS / Real Something / Mário Gešvantner - PR manager /
Foto: www.cudnypohlad.sk