Topfest pridáva ďalší deň, festival otvoria nemeckí rockeri Guano Apes!

Topfest pridáva ďalší deň, festival otvoria nemeckí rockeri Guano Apes! BOMBING

Za rovnakú cenu ešte jeden večer plný hudby! Organizátori Topfestu potešili fanúšikov rockovej hudby pridaním tretieho festivalového dňa, ktorým bude štvrtok 30. júna. Zároveň zverejnila meno kapely, ktorá sa postará o veľkolepé otvorenie festivalu. Guano Apes prinesie dnes už kultové hity Lords of the Boards a Open Your Eyes ale aj nový album.

Nemecká stálica moderného rocku a nu metalu má na Slovensku množstvo fanúšikov, odohrala u nás niekoľko koncertov a na návrat sa už veľmi teší. “Hrať naživo je naša vášeň. Byť v kontakte s ľuďmi – to je hlavný dôvod, prečo robíme hudbu. Sú to magické okamihy, keď sa napríklad nová pieseň vyvíja naživo počas koncertu s 2000 fanúšikmi. Veľmi chceme, aby sa návštevníci nenudili, a čo je dôležité, ani my sa nesmieme nudiť. S nami jednoducho na nudu zabudnite. Som si istý, že ešte stále máme, čo povedať,” hovorí gitarista Guano Apes Henning Rümenapp.

Skupina z nemeckého Göttingenu vznikla v roku 1994, spolu s Rümenappom sú zakladajúcimi členmi Dennis Poschwatta (bicie) a Stefan Ude (basgitara). K trojici sa ešte v ten istý rok pridala temperamentná speváčka s nezameniteľným hlasom Sandra Nasic. Ich energický mix alternatívneho rocku a metalu z nich robí jednu z najúspešnejších nemeckých skupín. Na Topfeste zahrajú okrem starých hitov aj skladby z ostatného albumu s názvom Offline (2014). “Vždy sa snažíme oslobodiť od starého a otvárame sa novým hudobným možnostiam. Taký je aj tento album. Sloboda je pre nás maximálna hodnota. Album Offline je ostrejší, rockovejší, pestrejší. Avšak, a to je krásne, stále sme to my, vždy nás tam rozoznáte. Veľmi sa tešíme na naše koncertovanie na festivaloch,” dodáva speváčka Guano Apes.

https://www.youtube.com/watch?v=hjx5L45SAKg

Nemeckí rockeri vystúpia na Topfeste v rámci nultého dňa, ktorý organizátori pridali k pôvodnému termínu konania. Festival sa teda začína už vo štvrtok 30. júna a potrvá do 2. júla. “Nultý deň je bonusom, ktorý ľuďom pridávame ako darček. Nemusia sa však obávať, cena zostáva nezmenená. Tí, ktorí si už lístky kúpili, si nemusia kupovať ďalšiu vstupenku, je to v cene. Hrať sa teda bude už od štvrtka večera. Jedna-dve kapely na hlavnom a po nich ďalšie na vedľajšom pódium. Štvrtkovou bombou je práve Guano Apes. Sme naozaj radi, že sa nám ich podarilo získať,” uzatvára organizátor Topfestu Dušan Drobný.

Brány festivalu sa otvoria vo štvrtok o 12:00 a zatvoria v rovnakom čase v nedeľu. Okrem Guano Apes počas troch dní vystúpi aj ruská kapel Slot, britskí The Darkness, glam metalová kapela z Fínska Reckless Love, česká legenda Kabát ako aj Wanastowi Vjecy a Chinaski, americká kapela Puddle of Mudd či britskí punkeri UK Subs. Fanúšikov domácich kapiel potešia Horkýže Slíže,Desmod, Inekafe, Zóna A, Slobodná Európa, The Paranoid, Wasabi Cirkus, Hash, Mad Dog X, Kvety v podpaží a ďalší.

 

 

Zdroj: TS / Nora Krchňáková / Propaganda House