Séria Jazzanova Night pokračuje s True Class DJs a ich špeciálnym 6-hod. setom

Séria Jazzanova Night pokračuje s True Class DJs a ich špeciálnym 6-hod. setom BOMBING 2

Po úspešnom prvom vydaní Jazzanova Night s Alexom Barckom na konci októbra pokračuje táto séria aj poslednú januárovú sobotu. Úlohy headlinerov sa tentokrát zhostí dvojica DJov True Class v zložení Claas Brieler (Jazzanova/DE) a Venezuelčan Trujillo.

Claas Brieler nie je len zakladajúcim členom populárnej skupiny Jazzanova, ale aj labelu Sonar Kollektiv, ktorý už dlhé roky pomáha výrazne formovať vychýrený berlínsky sound. Celým srdcom oddaný vyhľadávaniu novej hudby a zbieraniu raritných vinylových kúskov, pred časom predstavil svoju domácu gigantickú kolekciu platní aj zástupcom Boiler Room.

S venezuelským DJom a zberateľom Trujillom sa Claas zoznámil v Caracase. Obaja si padli do oka aj vďaka spoločnej vinylovej vášni, a preto to bolo odtiaľ len na skok k ich spoločnému crate diggingu v zastrčených obchodíkoch v centre mesta. Tam, medzi hromadami poškrabaných a zaprášených platní objavila nahrávky domáceho producenta Daniela Graua, ktorých zvuk nikdy nevycestoval za hranice Venezuely.

Jeho unikátne a na tú dobu (nahrávky boli zo 70. rokov) priekopnícke skladby kombinovali severoamerický fusion jazz, orchestrálnu bossa nova aj latinskoamerický funk, ktoré vyzreli do tanečného disca a toho, čomu sa dnes hovorí cosmic disco. Nadšenie Claasa a Trujilla z takéhoto hudobného klenotu ich spojilo, pomohli mu cez release jeho najlepších skladieb na labeli Sonar Kollektiv rozšíriť jeho tvorbu do celého sveta a dnes ako True Class DJs prinášajú túto muziku aj na klubové tanečné parkety.

V sobotu sa okrem TrujillaClaasa postaví za mix aj dvojica rezidentov PureBBK, známych z ich barovej akcie Soulmatez či Popular Night v clube. Vstup je až do 22.00 zadarmo a do 23.00 si môžete na baroch štrngnúť s drinkami za polovičné ceny.

FACEBOOK EVENT:
https://www.facebook.com/events/1527509807532918/

INFO + MUSIC:
Boiler Room Collections – Claas Brieler (Jazzanova):

http://boilerroom.tv/recording/collections-claas-brieler-jazzanova/

Documentary – The Magic Sound of Daniel Grau:

Daniel Grau Compilation by Claas & Trujillo: 

True Class: https://soundcloud.com/trueclassdjs
Claas Brieler: https://www.facebook.com/ClaasBrieler
Trujillo: https://www.facebook.com/trujill0

web (1)

 

Zdroj: TS