Horúca, tanečná, skákajúca,…. sobota na POHODE

Horúca, tanečná, skákajúca,.... sobota na POHODE BOMBING

Po výdatnom spánku, ktorý prerušilo skoro ráno veľmi teplé počasie som vyštartoval do O2 arény na BREAK DANCE BATTLE medzi domácimi skupinami, ktorý predviedli neuveriteľnú break dancovú tancovačku…. Nakoniec si krátkou exibíciou dvaja náhodne vybratý diváci z hľadiska zasúťažili o tričko. Po ceste do sprchy som postál na Runway Stagy pri PUDINGu PANI ELVISOVEJ (SK), samozrejme, ako je u tejto kapelky zvykom aj tento koncert bola jedna veľká skákačka a to hneď cez to najväčšie teplo. Energická hudba a charizmatická speváčka mi pekne nakopli deň. Po ľadovej sprche som utekal hneď do O2 Arény na PRAGO UNION (CZ), ktorí dali fajn šou so živou kapelou. Hrali hlavne pecky z nového albumu Dezorient Expres, ale oprášili aj pár starších skladieb pre stálych fanúšikov.

Poobede som trochu pokoja našiel v KOMORNOM ORCHESTRY MESTA TRENČÍN A CHORUS ALEA (SK) na Runway Stagy.

Neskôr tu svoju punkovú šou odpálili legendy z PUBLIC IMAGE LTD (GB). Myslím si, že spevák tam nechal všetky hlasivky a osobne ma upútal aj gitarista, ktorý hral chvíľu s malým ventilátorom na svoju elektrickú gitaru.

Po prestávke vystúpila na pódium šialená MIA (GB), ktorá si najprv zavolala všetkých fotografov k sebe hore na parket a predviedla im pár sexi tanečkov. Neskôr si k sebe zavolala asi 30 fanúšikov z davu, ktorí pri nej tancovali celý koncert. Časť vystúpenia stála asi v trojmetrovej výške na reproduktoroch. Každopádne sa pri jej fantastickom vystúpení zapotili nielen diváci, ale určite aj ochranka. Bol to pre mňa najživší koncert na festivale, určite aspoň raz odporúčam navštíviť jej vystúpenie.

Aparatúra sa vymenila a nastúpila ďalšia veľká skupina, opäť z Británie a to skupina PORTISHEAD (GB). Zahrali všetky známe pesničky ako napríklad Roads, Glory Box, či Mysterons. Pokojný koncert, pri ktorom každý načerpal aspoň trochu energie aby mohol pokračovať v ďalšej energickej zábave.

V O2 Aréne som stihol len konec skupiny MAGNETIC MAN (GB).

Nad ránom ošéfoval gramce DJ RUSKO (GB), ktorý má presne ten štýl hudby, ktorý potrebovala táto sobotňajšia noc. S úsmevom som užil posledné chvíle festivalu a pozrel východ slnka.

Tak moja suma sumárum je taká, že každému odporúčam festival 16. Ročník BAŽANT POHODA 2012, určite sa máme načo tešiť Nech vás neodrádza fakt, že nepoznáte hudbu, ktorá sa bude hrať. Atmosféra unesie každého návštevníka. Je tu pokoj, pohoda, vyrovnaní ľudia a dobrá hudba. Je to akýsi svet vo svete. Človek si tu skvele oddýchne a načerpá energiu. Tak Vás zdravím a určite sa nahudúci rok ukážte!