Topfest pozná prvých účinkujúcich, prídu aj Puddle of Mudd!

33 dní 2 hodiny a 20 minút BOMBING 2

Na 13. ročníku obľúbeného hudobného festivalu Topfest sa budúci rok v lete predstaví aj americká hard rocková stálica Puddle of Mudd. Organizátori okrem prvého zahraničného hosťa potvrdili aj ďalších interpretov z česko-slovenskej scény.

Na piešťanskom letisku vystúpia v dňoch 1. – 2. júla 2016 aj popredné domáce kapely Horkýže Slíže a Desmod, z Česka na Topfest zavítajú Chinaski a skupina Walda gang, ktorá sa zviditeľnila najmä rockovými aranžmánmi známych piesní legendárneho Walderama Matušku.

Potvrdenie vystúpenia Američanov Puddle of Mudd je splneným záväzkom organizátorov, ktorí chceli ešte v októbri predstaviť prvého zahraničného interpreta Topfestu 2016. „Hudba Puddle of Mudd je plná energie, verím, že táto voľba rockových nadšencov poteší. Samozrejme, pracujeme neustále naplno a verím, že už čoskoro budeme môcť informovať o ďalších menách v line-upe,“ povedal za organizátorov Dušan Drobný.

Puddle of Mudd sa sformovali začiatkom 90. rokov v americkom Kansase na vlne populárneho subžánru post-grunge, inšpirovaní najmä hudbou Nirvany. Spevákom a gitaristom skupiny je zakladajúci člen Wes Scantlin, ktorého v súčasnom zložení doplňajú gitarista Matt Fuller, basgitarista Michael John Adams a bubeník Dave Moreno.

So svojimi skladbami sa Puddle of Mudd často dostávali na vrchol rebríčkov moderných rockových hitparád. Dosiaľ predali viac ako sedem miliónov nosičov. Debutovali EP s názvom Stuck (1994), na konte majú okrem toho päť štúdiových albumov. V roku 2011 vydali aj dosku re:(disc)overed zameranú na cover verzie známych rockových hitov.

Vlani Pudddle of Mudd zverejnili mimo albumu nový singel Piece of Action a v lete tohto roka kapela oznámila, že pripravuje novú, v poradí šiestu štúdiovku. Album s dosiaľ nepotvrdeným názvom vzniká v známom štúdiu v Los Angeles, kde nahrávajú aj Foo Fighters. Nové piesne, ale aj známe hity Puddle of Mudd si budú môcť vypočuť aj návštevníci Topfestu.

Vstupenky na najväčší domáci rockový open air festival sú už v predpredaji v sieti Ticketportal. Momentálne sa predávajú za zvýhodnenú cenu 39 eur. Suma sa bude postupne zvyšovať. K dispozícii je aj limitovaný počet VIP vstupeniek za 100 eur, ich majitelia si zabezpečia sedenie na tribúne, parkovanie v blízkosti areálu, splachovacie toalety, klimatizovaný stan a bohaté občerstvenie.