THE LEMON BUCKET ORKESTRA UŽ ZAJTRA V RANDALI

THE LEMON BUCKET ORKESTRA UŽ ZAJTRA V RANDALI BOMBING

EZASA2B - Alex Browne Photography - The Lemon Bucket Orkestra-27V bratislavskom klube Randal vystúpi v stredu 28. novembra najnovší objav organizátorov festivalu Bažant Pohoda kanadská skupina The Lemon Bucket Orkestra. Jej divoký koncert zažil na vlastnej koži riaditeľ festivalu Michal Kaščák na festivale Taksirat v macedónskom Skopje a skupina ho úplne očarila. Keď zistil, že na svojom veľkom európskom turné majú Kanaďania po ceste zo Srbska do Prahy deň voľna, hneď sa rozhodol zorganizovať im koncert aj v Bratislave. „Je to skvelý mix divokých hudobných štýlov od balkánu po klezmer. Výnimočný koncertný zážitok, išla z nich energia, ako keby sa spojili Gogol Bordello a Boban Markovič Orkestar. Roztancovali nielen miestnych Balkáncov, ale aj profesionálov z hudobného priemyslu,“ opisuje svoj zážitok Kaščák.

The Lemon Bucket Orkestra sami o sebe hovoria ako o Balkan-Klezmer-Gypsy-Punk-Super-Party skupine. Mixujú viaceré žánre, ktoré spájajú neuveriteľnou energiou a nadšením z každého jedného vystúpenia. Aj keď existujú len necelé tri roky, majú za sebou množstvo vypredaných koncertov a skvelé ohlasy hudobných kritikov. V kapele v súčasnosti pôsobí pätnásť členov, ktorí hrajú na rôznych nástrojoch – používajú gitary, husle, harmoniku, trúbku, saxofón, klarinet, trombón, lesný roh, tradičnú ukrajinskú píšťalu sopilku, perkusie, bubny darbuky či tamburínu.

Hneď po zverejnení koncertu zareagoval na facebooku slovenský fanúšik Milan, ktorý sa tiež zúčastnil koncertu v Skopje: “Treba vidieť!! Mal som tú česť zažiť ich priamo v Skopje a máte sa na čo tešiť. Na záver koncertu vybehli v koncertnej sále filharmónie (!) medzi ľudí a roztočili to takým spôsobom, že všetci šaleli, skákalo sa na sedadlách a tancovalo úplne všade. Skvelý concert,” odkazuje všetkým, ktorí majú možnosť ísť na bratislavské vystúpenie The Lemon Bucket Orkestar. 

Pred aj po koncerte v Randali bude návštevníkov zabávať vyhlásené DJ-ské duo Margita a Besná. Samé o sebe tvrdia, že je ťažké ich opísať, keďže sa neustále menia, niekedy je besná jedna, niekedy druhá ešte besnejšia.

Koncert sa začne v stredu 28. 11. o 19.00. Vstupné sú 3 eurá.

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.