Švédski majstri v rozdávaní energie Movits! sa na jeseň opäť ukážu v Bratislave

MOVITS FB 1200 X 628

Švédska kapela Movits!, ktorá si fanúšikovský tábor na Slovensku v ostatných rokoch zveľaďovala na festivaloch ako Pohoda, Uprising, ale aj v košickej Tabačke, sa opäť ukáže v Bratislave.

Majstri hudobného eklektizmu miešajúci hip-hop s electro-swingom sa ukážu v piatok 15. novembra v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC). Vystúpenie bude súčasťou európskeho turné, na ktorom predstavia dvojalbum V. Jeho prvú časť muzikanti vydali v novembri, tú druhú uvedú na trh už v piatok 31. mája.

Večer, počas ktorého v MMC zrejme nezostanú žiadne nohy na podlahe, odštartuje slovenské zoskupenie Malalata. Vstupenky na podujatie sa už predávajú na Predpredaj.sk. Prvých 100 lístkov stojí 19 eur, po ich vypredaní sa cena zvýši na 22 eur.

Skupina Movits! vznikla pred vyše 10 rokmi v meste Luleå, ktoré je známe najmä hokejovým fanúšikom. Na scéne sa zviditeľnila nielen unikátnou zmesou tanečnej hudby, ale aj textami kritickými voči reáliám švédskej spoločnosti. A určite jej pomohlo aj vystúpenie v šou The Colbert Report Stephena Colberta.

Dvojalbum V je podľa ich vlastných slov reakciou na obdobie, v ktorom každý vydáva už len EP nahrávky. “Mali sme taký kreatívny flow, že sme ho nevedeli zastaviť. Album V je našim maximalistickým homerunom s klasickým zvukom Movits! v novom šate. Je to ako stádo slonov na karnevale v Mississipi,” uviedla kapela k čerstvej novinke.  

Vystúpenie Movits! bude súčasťou koncertnej série Dobrý výber. ktorú z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a SOZA. Prvým podujatím z tejto novej série bol len nedávno koncert britského muzikanta Benjaminea Clementinea. Už o necelý mesiac sa vďaka Dobrému výberu slovenským fanúšikom predstaví berlínsky hudobník Apparat (21. júna/MMC, Bratislava). 

Tags: