Štvrtková zábava na UPRISING 2014

Štvrtková zábava na UPRISING 2014 BOMBING 1

mellow-mood-header

Už budúci týždeň otvorí svoje brány skvelý reggae festival UPRISING 2014. Po prvý krát v histórii sa festival začne už vo štvrtok, ktorý ponesie názov Open day (21.08.2014). V rámci otváracieho dňa sa predstavia taktiež veľmi zaujímavé mená, s ktorých tie najzaujímavejšie si predstavíme.

MUNGO'S HI FI SOUNDSYSTEMUž od prvého dňa budú svoj nezameniteľný basový zvuk predvádzať MUNGO’S HI FI SOUNDSYSTEM. Táto Škótska pätica je na Uprisingu už stálicou s vlastným stage – Mungo’s Station., kde prezentujú vlastnú tvorbu, ale aj koncerty menších rozmerov zo silným zvukom a obrovskou zábavou. Vo štvrtok tu svoje umenie po roku predvedie reggae talent CHARLIE P. Tento Angličan má za sebou spolupráce s takými menami ako Biga Ranx, Ranking Joe, Solo Banton, Iration Steppas, Mungo’s HiFi či Earl 16.


Medial Banana - Sziget 2013Slovenskú scéna bude mať zastúpenie v podobe domácej Uprising kapely MEDIAL BANANA. Svoju bláznivú šou predvedú na MAIN STAGE. Myslím si, že toto zoskupenie netreba nejak zvlášť predstavovať, za všetko hovorí ich tvorba a zábava s ktorou chodia po všetkých koncertoch či už na Slovensku alebo aj v zahraničí (minulý rok hrali napríklad na festivale Sziget v Maďarsku).

cornerstone_roots__1627030324Po 4 rokoch sa na Zlatých pieskoch predstaví formácia z Nového Zélandu CORNERSTONE ROOTS. V rámci svojej tour po európe navštívia tie najväćšie festivali ako je Britský GLASTONBURY či Maďarský SZIGET.


mellow-mood-headerVrcholom štvrtkového programu bude talianske zoskupenie Mellow Mood. Prídu nám predstaviť svoj album Twinz. Na pódiu bude dvojičkám Jacobovi a Lorenzovi vypomáhať Micah Shemaiah z Jamajky.


Viac info na www.uprising.sk

Autor: Tomas Ormandy