Skvelý večer v Starej tržnici – report Bez ladu a skladu a Para

Skvelý večer v Starej tržnici - report Bez ladu a skladu a Para BOMBING

V bratislavskej Starej tržnici sa uskutočnil záverečný koncert spoločnej TOUR 2015 Trenčianskej kapely Bez ladu a skladu a Bratislavskej formácie Para. Obe kapely tento rok oslavujú svoje okrúhle výročia svojho založenia. Priestory Starej tržnice praskali od preplnenia, bolo to niečo famózne.

Večer odštartovala oslava 20. výročia a atypický krst nového albumu Zostáva brutálna kapely PARA. Na pódiu sa predstavilo viacero hosti ako boli napríklad Michal KaščákJuraj Marikovič či Matej Kubičár. Para opäť predviedla, že je brutálna. Celá Stará tržnica spievala a tancovala počas celého ich koncertu. Lasky porozdával kvetiny (bez rozdielu pohlavia…:) ). Spolu s Michalom Kaščákom si zaspomínali na svojho kamaráta Juraja Kušnierika, ktorý nás prednedávnom nečakane opustil.

Skupina okolo Michala Kaščáka, Bez ladu a skladu tento rok oslavuje 30. výročie. Prvé dve skladby od bubnoval prvý bubeník tejto kapely Richard Rybníček (1985 – 1987), ktorého následne vymenil terajší bubeník Peter Slameň (1987 – do teraz). Chalani zahrali všetky svoje najväčšie hity ako napríklad Udavač, Píšte Všetci Modrým Perom či Parné valce.

Michal Kaščák nazval toto spoločné turné s Parou TOUR 2015 za najlepšie turné v celej histórií skupiny Bez ladu a skladu.

 

Foto: Tomáš Ormandy