Video Gruľa (Smola a Hrušky feat. Petra Polnišová) sa dostalo do top 10 slovenských videí na Youtube

Video Gruľa (Smola a Hrušky feat. Petra Polnišová) sa dostalo do top 10 slovenských videí na Youtube BOMBING 1

Smola a Hrušky odpálili oslavy k 20. výročiu vzniku tohto recesistického umeleckého súboru vo veľkom štýle. Vo štvrtok 16. 2. 2017 v bratislavskom Ateliéri Babylon pokrstili nový album Čiernobiely. Exkluzívnymi hosťami boli Boy Wonder, Colectiv, Alžbeta a Júlia a skvelé koncerty odohrali aj rapová formácia Moja Reč so živou kapelou Komplot a českí bratia z kapely Fast Food Orchestra.

Jedinečná koncertná šou trvala 2 hodiny a začala sa veľkým prekvapením. Nový album hneď na začiatku pokrstila legenda československej hudobnej scény a spevák skupiny Elán. Jožo Ráž album uviedol do života svojou obľúbenou whisky.

Gruľa v top desiatke

Kapela má ďalší nový klip k singlu Gruľa z nového albumu Čiernobiely. Ten sa natáčal v spolupráci s talentovaným filmárskym teamom z Learto production. Natáčalo sa v štúdiách Slovenskej televízie na zelenom plátne a výsledok hovorí sám za seba, keďže za týždeň od valentínskej premiéry sa klip dostal do top 10 najsledovanejších slovenských videí na YouTube a presiahol hranicu 60 000 videní

Sú pesničky o láske, nenávisti, práci, zábave, egotripy, ale ešte som nepočul, aby niekto spieval o zemiaku. Chcel som túto krivdu napraviť a vzdať úctu potravine, ktorá je základom jedálnička našej generácie a aj našich predkov a sprevádza nás v rôznych formách a úpravách celým životom – od narodenia až po súdny deň. Ďakujem Petre Polnišovej za jej lásku, talent, úžasnú profesionalitu a hlboký vklad do tohto duetu, kde ona – človek zo západu Slovenska – spieva s prízvukom východniara, a ja presne naopak. Tento náš milostný song má okrem funkcie zlepšovača nálady a vytvorenia pozitívnych myšlienok aj veľký odkaz v tom, že len spolu dokážeme prekonať nástrahy a prekážky každodenného života. Nech zemiak ako symbol tvrdej práce našich otcov a matiek svieti na naše cesty životom. Ďakujem vesmíru, že práve naša skupina dostala šancu tento odkaz šíriť aj pre ďalšie generácie a verím, že sa dostane aj k iným civilizáciám a mimozemšťanom,“ zhrnul frontman kapely Spoko Kramár.

Kapela Smola a Hrušky vznikla roku 1997. Šesťčlenná formácia má na konte 6 albumov: Jeseň 2003 (2003), Na chate (2005), Kameň Papier Nožnice (2008), živák Lajfka (2010), Palec hore (2012), Best On 1997 – 2015 (2015). Okrem toho vydala DVD s názvom 13 životov / Live in Topfest (2010), CD a DVD Unplugged Live in Spišské Divadlo (2016) a najnovší album Čiernobiely (2017). Medzi najznámejšie skladby skupiny patria –  Mary, Honey Honey, Matura, Fajčiť treba, Profesor lásky, Čierny Biely, Televízne noviny, Za rodinu, Lovesong, Tangá, Analog Digital, Na čom záleží, Pridaj si ma, Som na*ebaný, Hit či Svokra.

Nový album Čiernobiely je v predaji cez oficiálny shop kapely: smolaahrusky.sk/eshop alebo priamo na každom koncerte turné. Lístky na 20 rokov tour si môžu fanúšikovia objednávať v cene 7eur / na mieste 10eur: predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/9115/smola-a-hrusky–20-rokov-tour

SMOLA A HRUŠKY – 20 ROKOV TOUR 2017

 1. 2. ŽILINA / KOLEČKO KLUB
 2. 2. PÚCHOV / QUEENS PUB
 3. 3 NITRA / MUSIC A CAFE /
 4. 3. RUŽOMBEROK / NOVÉ KORZO
 5. 3. TRENČÍN / PIANO CLUB / + Boy Wonder x General Foxx
 6. 3. PRIEVIDZA / RAVE CLUB
 7. 3 BANSKÁ BYSTRICA / V-CLUB
 8. 3. PREŠOV / SAFE MUSIC CLUB & COFFEE
 9. 3. HUMENNÉ / NOSTALGIA MUSIC PUB
 10. 3. ZVOLEN / DOM KULTURY ŽSR
 11. 4. PRAKOVCE / B-KLUB / unplugged
 12. 4. BARDEJOV / ROCK CAFE
 13. 4. MARTIN / MESTSKÁ SCÉNA
 14. 4. HANDLOVÁ / SOUND CITY PUB
 15. 4. NÁMESTOVO / BARON PUB
 16. 4. KOŠICE / COLLOSSEUM
 17. 4. POPRAD / ROCK FABRIC
 18. 4. MYJAVA / LA VITA CLUB
 19. 4. SPIŠSKÁ NOVÁ VES / SEMAFOR (KRST)
PR správa: Martin Hlavatý / manažér Smola a Hrušky
foto SaH: Katarína Orešanská