V sobotu 12. decembra sa uskutoční koncert bosnianskej kapely Dubioza Kolektiv

V sobotu 12. decembra sa uskutoční koncert bosnianskej kapely Dubioza Kolektiv BOMBING

V bratislavskom KC Dunaj sa sobotu 12. decembra uskutoční koncert jednej z najväčších hudobných senzácií z východnej Európy! Kapela z Bosny a Hergcegoviny je preslávená výbušným mixom štýlov ako hip-hop, rock, reggae, dub, ska či balkánsky folklór a silným príbehom, ktorý sa premieta do jej hudby. Ako predkapela vystúpi Coffeeshock Company. O DJský support sa postará Brigada Rakija.

Dubioza Kolektiv (BiH)
“Neskutočná smršť moderných a tradičných štýlov” alebo “adrenalínová zmes hard coru, reggae, hip-hopu a bosnianského folklóru”, takto opisujú vystúpenie skupiny hudobní kritici. Dubiozu Kolektiv tvoria hudobníci Adis Zvekić, Almir Hasanbegović, Brano Jakubović, Vedran Mujagić, Armin Bušatlić, Senad Šuta, Mario Ševarac a Dragan Jakubović, ktorí majú za sebou množstvo vystúpení po celej Európe. Na konte majú osem albumov, cenu MTV EMA v kategórii The best Adria Act a album 5 do 12 bolo nominované na cenu IMPALA Independent Album of the Year.

Títo hudobníci boli počas vojny v Bosne vo veku medzi 11 a 15 rokom a nemali na výber. Museli prenášať pitnú vodu ulicami obliehaného Sarajeva a nevedeli, či nejaká guľka alebo granát neukončí ich cestu. Ale taktiež skúšali v pivniciach, organizovali výstavy a koncerty a udržiavali tak seba i ostatných v odpore proti vojne. Tá vojna ich navždy zmenila. Nemôžete čakať, že kapela s takýmito skúsenosťami bude hrať ako všetky ostatné.

Coffeeshock Company (AT)
je kapela z Viedne, ktorá sa predstaví zmesou kvalitného SuperSkunkRockReggae. Skupina, ktorá vystúpila vo viacerých európskych krajinách, vydala tento rok svoj druhý album. Poslucháči na ňom nájdu aj spoločnú skladbu s Dubioza Kolektiv.

Brigada Rakija
sú DJi Lenin Krevic a Dr. Tesla, ktorí si idú bláznivú jazdu žánrami world music ako balkan beats, gipsy sound, klezmer, Ostblok reggae, electro swing, cumbia či 90s trash.

12. 12. (sobota)
Štart: 21:00 hod.
Vstup: 12€ v predpredaji v bare v KC Dunaj

Partneri: Rádio_FM, NewSound, shiz.sk, Doba magazín, Inspire magazine, prijmi cveng, www.ska.sk, kamdomesta, CITYLIFE.SK, Banger.sk