Rocková legenda O.B.D. a Robo Roth odpália koncert v KC Dunaj!

Rocková legenda O.B.D. a Robo Roth odpália koncert v KC Dunaj! BOMBING

Najrockovejší orchester všetkých čias O.B.D. udrie v piatok 17. februára na sluchové bubienky v KC Dunaj! Intenzitu zážitku počas koncertu znásobí špeciálny hosť Robo Roth, ktorý okrem iného zaspieva svoje obľúbené kúsky od Rolling Stones. Fanúšikov čakajú nielen obľúbené kúsky rockovej legendy O.D.B., ale aj skladby z nového albumu Stereo. Afterpárty sa ponesie v duchu rock’n’rollu, garage rocku či post-punku v spoločnosti DJského tria Voodoo Beats.

Čo nakoplo O.B.D. k nahraniu nového albumu a návratu na koncertné pódia?

O.B.D.: Vždy ide o to, či je záujem od našich fanúšikov. Bol a stále sú s nami. Na ponuku vydavateľa s novučičkým štúdiom, kde sme mohli byť tak dlho, ako sme chceli, sa nehovorí nie a už nám to aj chýbalo. A muzika má špeciálnu pridanú hodnotu vo výletoch, priateľstvách, dobrodružstvách, rešpekte, zodpovednosti, ale hlavne v tom, že môžeme byť zase spolu.

Spomínaný album Stereo má za sebou prvé týždne v ušiach poslucháčov. Aké máte ohlasy?

O.B.D.: Recenzie nesledujeme, no album sa slušne predáva a ľudia chodia na koncerty. To je pre nás dôležité.

Hovoriac o koncertoch, čo namiešate na vystúpení v KC Dunaj?

O.B.D.: Na koncert sa veľmi tešíme. Zahráme menej opočúvané, staré vynikajúce skladby. Potom šupneme kultové piesne ako Džadžuli dža, Komáre či Biely strom. Pridáme niečo z nového albumu a vychutnáme si piesne Rolling Stones v podaní nášho priateľa Roba Rotha. Tešíme sa na neopakovateľný večer.

Patríte k rockovým legendám 90. rokov a vaše piesne si dodnes pospevujú mnohí fanúšikovia. Aké boli začiatky kapely?

O.B.D.: O.B.D. sa dalo dokopy z povinnosti, že takú hudbu tu nik nehral, tak sme ju veľmi šťastne a úspešne zaplátali. Až tak, že sme boli svojho druhu najpopulárnejší u nás a z časti aj v Čechách. 

O.B.D.

alebo Orchester Bronislava Dobrotu je skupina, ktorá vznikla pred takmer štvrťstoročím a dodnes vystúpila na stovkách koncertov. Od svojho vzniku vydala päť albumov – O.B.D. (1995), O.B.D. Zdraví (1996), Chuppacabras (1998), 7 a pol (2006) a aktuálny Stereo (2016). Medzi jej najznámejšie skladby patria Hroznový kráľ, Komáre, Džadžuli dža, Zmoknutý vták, Letím na Venušu či Biely strom. My si ju vychutnáme v zložení Roman Galvánek, Bronislav Dobrota, Marián Jaslovský, Silvester Sališ, Oliver Ďurčo, Tomáš Vojtek a Juraj Majer.

Voodoo Beats

je DJské trio v zložení Trashman, Boneshaker a Hellhound, ktoré hrá besne, ale premyslene. V jeho repertoári nájdete rock’n’roll, garage rock, post-punk, psychadéliu 60. rokov či rockabilly, a to všetko podané s energiou klubových dravcov.

 

  • 17.2. (piatok)
  • Štart: 21:00 hod.
  • Vstup: 7€

 

Event: www.fb.com/events/1111157945661877