Rock for People štartuje už o tri týždne

Rock for People štartuje už o tri týždne BOMBING

Český rockový festival Rock for People otvorí svoje brány už o tri týždne. Hradec Králové zažije už 24. ročník tohto úspešného hudobného festivalu na ktorom sa predstavia aj tento rok veľké mená hudobnej scény. 4. – 6. júla sa predstavia kapely ako Die Antwoord, Paramore, Evanescens, Fostre the People, Slaves, DubFX a veľa ďalších.

Ak chcete zažiť Rock for People naplno nemali by ste zabudnúť, že festival sa koná v dňoch 4. – 6. júla v Hradci Králové, avšak pre najväčších nedočkavcov budú brány areálu otvorené už v pondelok 3. júla, kde na dvoch pódiách predvedú svoje umenie domáce kapely a uskutoční sa aj finále medzinárodnej hudobnej súťaže PLANETROX, ktorá si kladie za cieľ objavovať novo vychádzajúce kapely a predstaviť ich širokému medzinárodnému publiku. Tento rok sa súťaže zúčastnia alternatívne kapely z 10 tich krajín sveta a v prípade víťazstva majú šancu si v septembri zahrať na jednom z najväčších kanadských festivalov Envol et Macadam v Quebecu!

Pondelková párty v Hradci

Okrem spomínanej súťaže sa v nultý deň v Hradci predstavia kapely ako Just for Being, The Chancers, Skyline, Burning Steps,… 

Just for Being je štvorčlenná kapela z Prahy. Hrajú Cruelty-free punkrock. V ich tvorbu ovplyvnila tvorba kapiel ako sú napríklad Ataris, NOFX, Bad Relligion. V roku 2010 vydali promo CD s eponymným názvom. Na CD sa nachádzali len dve skladby. O dva roky prišli s épéčkom Mistake In The Rules. Viac info o kapele nájdete na www.facebook.com/justforbeing.

The Chancers sú jedna z najstarších domácich kapiel, ktoré hrájú SKA. Založená bola v roku 1998 a napriek multikulti obsadeniu pochádzajú z Prahy. Do dnešného dňa majú na svojom konte tri albumy a koncertujú po celej Európe. Frontman Simon Ruffskank pochádza z Londýna, odkiaľ utiekol k vôli hrozbám útokov IRA v Londýne. Kapela si postupne urobila meno v Českej republike, na Slovensku, Nemecku, Francúsku a v podstate celej Európe.

Skyline je česká hudobná skupina ktorá vznikla v roku 1997 v Prahe. Speváčku Marku Rybin a dvojicu MC’s doplňuje gitarista Majkii B, programátor hoffy_m a bubeník Radek Bureš. Ich elektronická tanečná hudba znie ako Kosheen či Asian Dub Foundation. Na ich koncertoch sa publikum nenudí. Nie je kedy…

Bubeník skupiny Mandrage Matyáš Vordy, sa okrem bicích venuje aj Djingu a to príde predviesť 3. júla na festival Rock for People ako DJ Dead Sailor.

Krang je Punkrocková ľahko recesistická partia z Moravy, ktorá sa nechala inšpirovať kapelami ako Bad Religion nebo NOFX.

https://www.youtube.com/watch?v=BZ-FEscE9dk

Burning Steps je punková kapela z Mostu. žiadny mainstream, žiadna xenofobie, žiadne kraviny. Hrajú hardcore punk kombinovaný s rock’n’rollem. Ich texty vás môžu rozladiť nebo uraziť. Ale chalanom s Burning Steps to vôbec nevadí.

Rituály je pražská indie-rocková skupina s českými textami na čele s Michaelem Váchou a Richardem Spilkou známych z A Banquet. Na jar 2015 vydali svoj druhý singel Příměří v spolupráci s Borisem Carloffem a následne vyrazili na svoje prvé koncerty. V apríli 2016 vyšla debutová doska Vsaď na černou v produkcii Yardy Helešice a reakcie fanúšikov a kritikov sú veľmi pozitívne a určite stoja za to aby ste si ich koncert na Hradeckom letisku nenechali ujsť.

The Drain je pražská glamrocková kapela, ktorá vznikla v roku 2007. V roku 2016 vydali svoj najnovší album Bangolia, ktorý produkoval významný americký producent Greg Gordon. Kapela vznikla v Českých Budejoviciach v roku 2007, kedy nahrala prvé demo skladby. Tie sa na alternativnej scéne tešili veľkému úspechu, čo dokazuje 1. miesto v hitparáde Radia Music Oasis, alebo druhé miesto v hitparáde serveru i-legalne.cz. V tomto čase sa The Drain vydali na tour spoločně s londýnskou kapelou The Foxes. Veľké zmeny prišli v roku 2009, kedy sa kapela presunula do Prahy. Pri tejto príležitosti sa značne zmenilo zloženie kapely a The Drain začali pripravovať debutové album „Get Back To The Swamps, Death!“, ktoré vyšlo v roku 2010  na labeli Drug me Records. Po vydaní tohoto albumu kapela koncertovala v kluboch po celej Českej republike. Krátko potom, v roku 2011, vydali The Drain druhú dosku s názvom „Boy Boy Girl Girl Boy“. (viac informácií o kapele)

Opavská kapela COCAINE PARTY, ktorá v roku 2009 začala ako rocková, ale postupom času zakotvila v štýle, ktorý je jej najbližší – rock’n’roll s ľahkým nádychom punku. Kapela kladie dôraz na show a koncerty plné energie. Za dobu svojho pôsobenia stihla vydať EP Fuck yeah!, singel Welcome, EP That’s Better, odohrať veľa klubových koncertov, menších i veľkých festivalov a rovnako si zahrať s radou českých, ale aj zahraničných kapiel.

Viac info o pondelkovom LineUpe sa dozviete na www.rockforpeople.cz/pondeli a taktiež v našom seriáli v predstavovaní kapiel na festivale Rock for People.

Vstupenky sú k dispozícii na www.festicket.com

Zdroj: www.rockforpeople.cz