Prvý album Chaozzu dnes slávi 20. výročie!

Prvý album Chaozzu dnes slávi 20. výročie! BOMBING

Je to neuveriteľné, ale prvý album “…a nastal chaos” od pražskej hip-hopovej legendy Chaozz dnes oslavuje 20. výročie.

Kto by si nepamätal mladých chalanov, ktorí sa dostali až na obrazovky českej televízie Nova a nielen tam. V 90-tych rokoch spôsobili revolúciu u väčšinového publika, ktoré malo možnosť spoznať hip-hop. Zároveň sú označovaní aj za kontroverzných, keďže hip-hop si chcel udržať undergroundový formát. Každopádne sú a ostanú priekopníkmi, legendami, ktoré ovplyvnili celú jednu generáciu.

Chaozz vznikol v roku 1995 rozdelením skupiny Unit a spojením s Flavamatic. Pôvodní členovia boli Deph, Bass, Rusty, Fugaz a DJ Smog. Toho neskôr vymenil DJ Skupla z pôvodnej zostavy Unit. Medzi členov sa niekedy ráta aj maskot Rychlik.

Skupina vydala 5 radových albumov a od roku 2003 nekoncertuje. Raperov a DJov z Chaozzu je možné vidieť v sólových projektoch. Bass už ako BA2S hráva DJ sety a Deph, ktorý v minulosti vydal album ako Rigor Mortiz, dnes hráva so Skuplom ako Kato v Prago Union.

Prvý album …a nastal chaos uzrel svetlo sveta 17. júna 1996. Neskutočný úspech zaznamenali songy Televize a Policijééé či Planeta opic. Album nasledovali Zprdeleklika, P.E.S., Sakum Prdum a Inventura. Chaozz vydali aj vinyly Planeta Opic, Zprdelevinyl a Sekec Mazec.

Gratulujeme chalanom k výročiu a aj keď je comeback vo hviezdach, vždy si ich radi vypočujeme.

www.youtube.com/watch?v=-fNhAw0TtCE

www.youtube.com/watch?v=MmNKvOKv9Lo

www.youtube.com/watch?v=ijL5itjgVxs

Tags: