Camouflage v Bratislave predstavili projekt M.I.N.E.

Camouflage v Bratislave predstavili projekt M.I.N.E. BOMBING

Cez víkend prijal pozvanie Telekomu nemecký spevák Marcus Meyn, známy z 80-tkovej legendy Camouflage. Prišiel do Bratislavy predstaviť svoj nový projekt M.I.N.E., kde spolupracuje so svojimi hudobníkmi Volkerom, Jochenom a Jakobom. Koncert sa konal pri príležitosti 10. výročia otvorenia Magio pláže.

Predstavenie sa konalo v Magio reštaurácii na pláži na petržalskej strane Dunaja. Predpovede počasia najskôr nevyzerali priaznivo, ale nakoniec vyšlo veľmi dobre. Publikum tvorili návštevníci reštaurácie a skalná skupina depešákov. No kapela pritiahla vystúpením veľa okoloidúcich divákov a naplnila priestor reštaurácie. Marcus sa medzi pesničkami prihováral publiku, rozprával o projekte M.I.N.E. a tvorbe hudby. Hodinu a pol trvajúci koncert začal predstavením nových skladieb, ktoré sú ešte úplne čerstvé a v procese nahrávania a tvorby. Kapela sľúbila zverejniť niekoľko premiérových skladieb pre fanúšikov. Koncert nabral na obrátkach po zotmení, kedy Marcus s kapelou rozbalili aj staré pecky od CamouflageThe Great Commandment, Suspicious Love, Shine, If a That Smiling Face. Fanúšikovia zavolali kapelu ešte 2x na pódium a hudobníci sa rozhodli zahrať jednu z nových skladieb The Things We’ve Done akusticky. Vysmiata kapela pozvala divákov na afterparty na lodi.
Na druhý deň mal Marcus Meyn naplánovaný DJ set na tom istom pódiu. Žiaľ počasie už nebolo také priaznivé a tak sa párty premenila na súkromnú. Napriek tomu sa hudobníci dobre bavili a Marcus zahral okrem dvoch skladieb od Depeche Mode napríklad aj dievčenské skupiny. 🙂
Nenechajte si ujsť koncert kapely M.I.N.E. v Ateliéri Babylon 12. novembra 2016 alebo v Hard Rock Café Praha 13. novembra 2016.

no images were found

Text a foto: Martina Jarolínová