Príďte osláviť 10 rokov spolu s Uprisingom! Už o 2 týždne

Uprising otvára brány už o dva týždne, warm-up túto sobotu BOMBING 2

Bratislavský Uprising festival nám dospel do prvého okrúhleho jubilea. Pri tej príležitosti pre nás chalani z Kulturise prichystali niekoľko zmien.

Aj keď nás “strašili” zmenou miesta, to napokon ostáva pôvodné. Perfektný areál Zlatých Pieskov privíta aj tento rok desaťtisíc účastníkov. Najviditeľnejšou zmenou je nové logo a nenápadne pozmenený názov. Nejde pri tom o žiadne zmeny v dramaturgii, keď vypadlo z názvu slovo reggae. Festival ostáva žánrovo taký, na aký sme zvyknutí od prvého ročníka. Možno trošku dopomôže návšteve ľudí, ktorí na Uprisingu ešte neboli, lebo ich čisto reggae nezaujíma, no nevedeli, že tu má priestor veľa ďalších žánrov.

eventphoto - Uprising 2017

Veľké hviezdy a legendy

Úplne najväčším prekvapením je tento rok výstavný line up. Uprising tento rok privíta neskutočné hviezdy! Cestu na Slovensko si našla jamajská superstar Sean Paul, ktorý jubilejný ročník headlinuje. V rádiách celého sveta sa točia jeho hity a my sa môžeme tešiť na to, akú svetovú produkciu k nám privezie. Ďalšími superlegendami sú The Wailers. I keď ich mal slovenský fanúšik možnosť zhliadnuť už niekoľkokrát, srdce každého priaznivca Boba Marleyho zaplesalo. The Wailers sú skupinou, ktorá pôsobila spolu s Marleym od roku 1963 do 1981. Bunny Wailer, Peter Tosh a Bob Marley spolu nahrali zásadné albumy reggae hudby. Novodobí The Wailers sú zložení z novej krvi, no vychádzajú zo svojich koreňov. Odkaz Boba Marleyho tak žije ďalej. Bunny Wailer prišiel potešiť slovenské publikum na Uprising 2015.

Uprising 2017

Poslednýkrát

Naposledy sa nielen so slovenským publikom rozlúči nemecká skupina Irie Révoltés. Za ich plodnú 17-ročnú kariéru natočili šesť albumov a inšpirovali milióny fanúšikov. Nikdy v ich tvorbe nešlo len o hudbu a zábavu. Bratia Charlemoineovci do tvorby vkladali svoje názory na aktuálne spoločensko-politické dianie, bránili ľudské práva a boli aj sú aktívni v treťom sektore. Minulý rok ohlásili december 2017 za koniec svojej kariéry v kapele. Sľubujú však ďalšie aktivity a tak uvidíme, či sa medzi nimi nájde aj priestor na hudobnú tvorbu. Boli by sme veľmi radi. Sme hrdí, že do posledného turné zaradili aj Uprising. Pripravte si vreckovky, odchádzajú…

Nabitý program festivalu

To ale zďaleka nie je všetko. Uprising 2017 ponúka vystúpenia ďalších skvelých hudobníkov a zoskupení. Tešiť sa môžeme na exkluzívnu show len pre slovenské publikum v podaní Pendulum DJ set & Verse. Z Ukrajiny príde uragán 5’nizza. Klasické reggae prinesie Alpha Blondy. Dievčatá budú zastupovať Queen Omega až z Trinidadu a Marla Brown, dcéra legendárneho jamajského speváka Dennisa Browna. Nebudú chýbať Congo Natty a naša obľúbená uprisingová stálica Macka B. Za Slovensko vystúpia Medial Banana a N3O akustika, Para spojí sily so Sendreiovcami a PolemicDr. Ring Ding.

Ja sa už neviem dočkať. A vy?

Autor: Martina Jarolínová
Foto: Tomáš Ormandy
Bannery: Uprising festival