Premiéra nového videoklipu Respekt a pokora od Davida Steela!

Premiéra nového videoklipu Respekt a pokora od Davida Steela! BOMBING

Tak a máme tu ďalšiu premiéru klipu od Davida Steela. Tento krát je to na skladbu Respekt a pokora, na ktorej nájdeme aj chalanov z H16. O klip sa postarali ľudia z Art Visual Illusion Studio a výsledný klip stojí určite zato!  Track je sam o sebe úprimný a poukazuje na to, čo niektorým ľuďom chýba.     www.FaceBook.com/DavidSteelOfficial

DAVID STEEL – official

Rapující businessman a “pitbul ze Zlína” David Steel pravý jménem David Málek se na české scéně objevil poměrně nedávno, ale i za krátkou dobu svého působení stačil pořádně rozvířit vody českého hip-hopu.

V roce 2007 se jako člen projektu D.O.P. objevuje v…edle Jaye Diesla a DJe Opii na koncertních pódiích, zpočátku jako hypeman. V tom samém roce staví společně s Headdym ve Zlíně nahrávací studio “Base” (v němž následně nahrávají svá alba Jay Diesel, Headdy i Steel).

Debutoval featuringem na albu Jaye Diesla “Život napsal sám” (2008), kde se objevil ve striktní pecce “Smrt všem fake”. Opravdovou pozornost však na sebe strhnul až svým kontroverzním singlem “Ráže Magnum Steel”, který doprovázelo ještě kontroverznější video, jehož autorem byl Romeo, legenda pražské graffitti scény.

Zbraně, luxusní auta, šperky, peníze, bojoví psi, drogy, pouliční bitky…. tohle vše se v klipu objevilo a Steel se nechává slyšet, že vše co se v klipu objevilo je realita a za vším si stojí (narozdíl od jiných rádoby “gangstas”, kteří se doposud na scéně objevili). Rázem se stává terčem mnoha diskusí a pomluv, nicméně získává také řadu příznivců. Během následujících měsíců vychází další dva singly “Kryju si záda” a “Bumerang” (kde se na featu objevuje Idea) z jeho chystaného debutovém alba “Bumerang”, které v květnu 2009 dokončuje.

Na Bumerangu najdeme opravdu zvučná jména CZ a SK rapové scény jako je Rytmus, Ego, H16, Idea, Jay Diesel, Tafrob, Headdy nebo Tom Malár. Beaty dodali zejména DTonate s Opiou, dále pak Dysmusax, Emeres, Grimaso a další.

Kromě svého alba hostuje v několika dalších projektech (Headdy, El Nino, Kazi…) a připravuje svůj koncertní program, kde se na majku po jeho boku objeví na oplátku Jay Diesel a role Dje se zhostí Dtonate. I když na rapové scéně je David Steel nováčkem, v životě už dokázal ujít velký kus cesty a stačil si vybudovat respekt a jméno. Opakovaně zažil úspěch a pád, poznal luxus i chudobu a poté co se seznámil s vězeňskou celou zevnitř se dokázal znovu zvednout a jít za svým cílem a vybojovat si opět své místo. Jak sám říká, “mám spoustu zkušeností, které jsou sice tvrdě zaplacené, ale díky nim jsem tam kde jsem a dívám na spoustu věcí dnes úplně jinak. I proto mám ostatním co říct a moje texty se opírají o moje činy”. Opakovaně zdůrazňuje, že jej živí jeho business, kterému se roky věnuje a že rap je pro něj především srdeční záležitost a nikoliv zdroj příjmů, jak tomu bývá u ostatních rapperů. Aby dodal svým slovům váhu, dává své debutové album volně ke stažení