Pomoc Bikalovi/Help Bikal – Nepal Earthquake

Pomoc Bikalovi/Help Bikal - Nepal Earthquake BOMBING

OZ Cestou necestou združuje cestovateľov a dobrodruhov. Cestovanie rozširuje obzory, vedomosti, zručnosti a aj sociálne cítenie. Stiera rozdiely medzi kultúrami a otvára možnosti, aby sme sa navzájom od seba učili. V organizačnom tíme máme napríklad dlhoročnú podporovateľku ghanského sirotinca https://www.facebook.com/pages/CINORG-Ghana/124911397618130.

Na treťom cestovateľskom večere Cestami necestamibratislavskej Hlave 22 prezentoval aj Matej Lisý. Porozprával nám o svojom treku do základného tábora Everestu. Založil na Facebooku event https://www.facebook.com/events/1054838397861529/ na pomoc svojmu priateľovi. Nechajme ale hovoriť Maťa:

Bikal je môj priateľ z Nepálu, ktorý bol mojím sprievodcom, keď sme išli spolu na Everest Base Camp v októbri 2013. Tak ako zvyšok krajiny aj jeho a celú rodinu zasiahlo zemetrasenie. Stal sa z neho bezdomovec, nemá prácu, keďže všetky treky v Himalájach sú zastavené a potrebuje pre seba a rodinu urgentne postaviť aspoň primitívny príbytok a nakúpiť jedlo na monzúnové obdobie. Preto organizujem túto malú zbierku a chcel by som Vás požiadať, či by ste mohli prispieť akoukoľvek čiastkou, určite to poteší a minimálne zahreje pri srdci. Zbierku ukončím v piatok 26. 6., kedy mu všetky vyzbierané peniaze pošlem cez Western Union, keďže toto je na teraz jediná možnosť. Všetko budem robiť transparentne a zverejním vyzbieranú sumu spolu s fotkami. Môžete prispieť hotovosťou, a to do mojej pokladničky, ktorú som vyrobil alebo poslaním mne na účet 2912900676/1100 (všetkých, čo prispejú, zverejním transparentne v evente na Facebooku). Pokladnička sa mi už začala plniť na evente Cestami necestami http://cestounecestou.sk/cestami-necestami-3-himalaje.php, kde som rozprával o svojom treku do Everest Base Campu. Týmto by som Vás tiež rád pozval na ďalší event, a to 23. 6. od 18:15, kedy budem v kine Polus hovoriť na tú istú tému a tiež bude možnosť prispieť Bikalovi https://www.facebook.com/bikal.duwadi. Prípadne sa pokojne s Bikalom spojte na Facebooku, určite sa poteší a pomôže mu akákoľvek pomoc. Ďakujem vopred všetkým!

Foto nájdete na: https://www.facebook.com/events/1054838397861529

Zdroj: TS / Martina Jarolínová