Súbor Virtuoso chce na Orave odohrať unikátny koncert, na pomoc si prizval fanúšikov

Súbor Virtuoso chce na Orave odohrať unikátny koncert, na pomoc si prizval fanúšikov BOMBING 2

Virtuoso_1

Už v nedeľu 28. júna chce slovenský orchester mladých muzikantov Virtuoso absolvovať koncert, aký nemá v jeho krátkej histórii obdobu. Na brehu Oravskej priehrady pri Námestove plánuje odohrať 20 skladieb spojených do jedného mixu, s ktorým im pomôže DJ a takmer 100 tanečníkov. VirtuosoShow, ako celý projekt jeho členovia nazvali, by sa mala odohrávať na obrovskom dvojpodlažnom javisku, pričom šou plnú svetelných efektov bude v úplnej tme snímať niekoľko kameramanov.

Virtuoso_2

Vstup na podujatie pod holým nebom bude voľný, a tak museli jeho tvorcovia vymyslieť iný spôsob, ako získať peniaze na event s takou náročnou a nákladnou produkciou. Stavili na crowdfunding, teda na zbieranie finančných príspevkov od ľudí. Svoju zbierku odštartovali na slovenskej platforme www.marmelada.sk, kde majú na vyzbieranie cieľovej sumy 4000 eur už len necelých 5 dní. “Sme muzikanti z celého Slovenska a vždy pred koncertom sa musíme stretnúť a aspoň 2 až 3 dni spolu skúšať. Takže potrebujeme niekde spať, jesť a v nejakej veľkej sále nepretržite skúšať. Vyzbierané peniažky teda použijeme na ubytovanie, stravu a skúšanie,” uvádza sa na stránke www.marmelada.sk/projekt/VirtuosoShow

Ľudia, ktorí by chceli projekt VirtuosoShow podporiť, si môžu kúpiť rôzne odmeny, od vrecúška pre šťastie za 5 eur a až po súkromný dirigentský rýchlokurz v hodnote 300 eur. Pripravený je tiež sponzorský balíček za 500 eur. Najpopulárnejšou odmenou je dosiaľ tričko za 10 eur s motívom “hudba lieči”, ktorého kúpou ľudia získajú nielen originálny outfit, ale pomôžu tiež dobrej veci. Výtažok z predaja tričiek totiž autori projektu venujú 4-ročnému chlapčekovi z Ťapesova pri Námestove, ktorý ma rakovinu kostí.

Ľudia, ktorí by chceli súbor Virtuoso podporiť a umožniť tak, aby sa realizoval, tak môžu urobiť zaslaním vybranej čiastky prostredníctvom bankového prevodu alebo platbou kartou. Môžu tak urobiť anonymne, ale i verejne, pričom pri druhom spôsobe bude ich meno i suma uvedená na stránke projektu. Donori za svoje peniaze dostanú v prípade úspešného projektu vždy odmenu, ktorú si na stránke zvolili. Výhodou pre potenciálnych prispievateľov je fakt, že v podstate nič neriskujú. Ak sa totiž nevyzbiera minimálne 100 percent cieľovej sumy, dostanú zaslanú čiastku v plnej výške späť na nimi uvedený účet.

Ján Papač / project manager