Na Žákovic Open príde český spevák roka 2010 David Koller

Na Žákovic Open príde český spevák roka 2010 David Koller BOMBING

Festival Žákovic Open chystá v lete pre svojich fanúšikov opäť nezabudnuteľný koncert rockovej ikony z Čiech – Davida Kollera. Spevák hral na festivale už v roku 2008, jeho vystúpenie vtedy zaznamenalo obrovský úspech. Tentokrát príde bývalý spevák skupiny Lucie predstaviť svoj najnovší album Teď a tady, ktorý vydal v roku 2010.

David Koller označil svoj najnovší hudobný sólový počin za „temný, občas vtipný a ťažký.“ Na albume pracoval podľa jeho slov trištvrte roka, niekedy takmer 14 hodín denne. Hosťami na albume sú aj známi slovenskí hudobníci, ako bubeník Martin Valihora a gitarista Michal Bugala.

Pilotným songom albumu je pieseň Ty a já. K skladbe existuje už aj videoklip, ktorý sa podľa Kollera natáčal v rovnakom štúdiu, ako trhák z kín Avatar. Fanúšikovia si tak už dnes vedia pozrieť, ako ich obľúbený spevák vzbĺkne v ohni počas hry na bicie. Na albume Teď a tady sa nachádza 9 piesní, medzi nimi songy ako Začnu s tebou, Prázdný místa, či Zhasněte lampiony.

Päťdesiatročný spevák dnes už patrí medzi jedných z najuznávanejších hudobníkov česko-slovenskej hudobnej scény. Potvrdzuje to aj titul „Najlepší spevák roka 2010,“ ktorý získal v rámci odovzdávania cien Anděl Akadémiou populárnej hudby.

Sošku Anděla si v roku 2010 prevzala aj skupina Lucie, v ktorej pred rokmi pôsobil Koller ako spevák a bubeník. Kapele Lucie pristál v rukách Anděl za kategóriu „Najlepší album za posledných dvadsať rokov,“ konkrétne za album Černý kočky mokrý žáby. Udeľovanie cien Anděl bolo teda po dlhom čase prvým miestom, kde sa verejne stretli všetci členovia bývalej kapely Lucie. Skupina sa totiž rozpadla v roku 2005 pre nezhody frontmana Davida Kollera s  P.B.CH. a s Robertom Kodymom.

V súčasnosti vystupuje Koller s gitaristom Michalom Pelantom, basgitaristom Marekom Minárikom a klávesákom Michalom Nejtekom. V tejto zostave pravdepodobne odohrajú koncerty aj v rámci aprílovej David Koller Tour 2011 po slovenských mestách.

Cez leto zahviezdi spevák aj na hlavnom pódiu festivalu Žákovic Open, ktorý sa bude konať v Trenčianskych Bohuslaviciach 22. a 23. júla. Na festivale okrem Kollera počas dvoch dní zahrajú aj interpreti ako Billy Barman, United Flavour, AMO, Longital, Puding Pani Elvisovej, Zóna A, Andrej Šeban, Vrbovskí Víťazi, či The Lovely Pimps. Organizátori budú postupne odhaľovať mená ďalších účinkujúcich. Meno headlinera oznámia už v týchto dňoch.

 

Bližšie informácie hľadajte na: http://www.zakovicopen.sk

www.facebook.com/zakovicopen