Na Uprisingu zaspieva ďalšia silná ženská interpretka

cropped nneka2

Okrem headlinerky Ms. Lauryn Hill, sa môžeme tešiť aj na ďalšiu veľkú hviezdu. Plejádu ženských umelkýň doplní nigérijská speváčka, textárka a herečka s mocným africkým hlasom – Nneka.  

Už o necelé dva mesiace sa na bratislavských Zlatých pieskoch otvoria brány festivalu Uprising, na ktorom uvidíme množstvo hviezd svetového, ale aj domáceho formátu.

Posledným, ale zato jedným z najväčších mien, ktoré organizátori festivalu práve ohlásili, je Nneka. Nigérijská speváčka sa vo svojej hudobnej kariére vydáva po stopách legendárnych umelcov, ako sú Fela Kuti a Bob Marley. Jej texty, ktoré spracovala na posledných troch albumoch, reflektujú na problémy každodenného života, zlomené srdcia, ale aj materinskú lásku či hľadania spravodlivosti voči ponižovaniu a útlaku.

Nneka oznamovacie video: http://bit.ly/uprising2019-nneka

 Aj medzi ďalšími hviezdami Uprisingu dominujú silné ženské mená. Ikona svetovej pop music Ms. Lauryn Hill, anglická reggae speváčka Hollie Cook – dcéra bubeníka Sex Pistols a speváčky skupiny Culture Club alebo stúpajúca dancehall star Alicaì Harley. Ženské hviezdy doplnia ich mužskí kolegovia. Spomeňme stálice londýnskeho drum’n’bassu Chase & Status spoločne s ich dvorným MC Rage, jamajského dancehall  velikána a šoumena Elephant Man-a, marleyovský rod zastúpi Jo Mersa Marley, dorazí Slovákmi milovaná francúzska partia hudobníkov Dub Inc, či prvotriedny jamajský spevák a skladateľ Horace Andy, známy svojim charakteristickým hlasom a spoluprácami s Massive Attack, alebo aj reggae legenda Eek A Mouse a mnohí ďalší.

Na bohatú hudobnú nádielku sa môžeme tešiť v rámci domácej scény. Na hlavnom pódiu sa v exkluzívnej show spoja dve ikony slovenského ska a reggae: PolemicMedial Banana. Prinesú svoje najväčšie songy a úplne nový spoločný letný hit. Pri tejto príležitosti oslávia obe kapely svoje okrúhle jubileum – Polemic neuveriteľných 30 a Medial Banana úžasných 10 rokov na scéne. Česko-slovenská Freestyle Reggae Session spojí okrem iného aj osem ostrieľaných domácich mcs ako Mic-key Dreadalist, Cocoman, Pokyman, KattyGyal Kenta, Yanman, ale aj novšie mená na scéne. Svoj debutový album První a posel dní príde na Zlaté piesky predstaviť  budějovický rastaman Colectiv a predstaví sa aj bratislavská formácia Konekshan. Viac informácií o všetkých domácich i zahraničných umelcoch nájdete na stránkach Uprising.sk.

Pozor, posledné zdražovanie

Do pozornosti dávame aj fakt, že najvýhodnejšie lístky si môžete kúpiť len do 3. júla.  Od 4. júla budú stáť o päť eur viac. Poponáhľajte sa preto s ich kúpou, pretože vyše polovica permanentiek je fuč a VIP lístky sú takmer vypredané. Tešíme sa na vás dvanástom ročníku festivalu Uprising! 

Viac info na: