Na Uprising okrem reggae zavítajú aj veľké hip-hopové a drum&bassové mená

O necelé 2 týždne tu máme jednu z najväčších reggae udalostí UPRISING FESTIVAL!

Okrem hviezd ako Julian Marley, Lee Scratch Perry & Mad Professor, The Skatalites či Inner Circle sa objavia na pódiách aj známe hip-hopové a drum&bassové mená.

Z najvýznamnejších vystúpení, ktoré na 11. ročníku môžeme vidieť, je kombinácia newyorského ONYXa a holandského tria DOPE D. O. D. Viacerí hip-hopoví nadšenci si tak prídu na svoje a určite ich toto kombo viac než poteší. Je tak? 🙂

Ženské duše, ale aj milovníkov grime a freestylu, nadchne britská raperka LADY LESHURR. Myslím, že najviac old-schoolových hip-hopových fandov pritiahnu a potešia americkí SLUM VILLAGE. Zo severského Švédska nás spojením hip-hopu, jazzu a swingu prekvapia MOVITS.

Zo slovenskej a českej scény sa pripravujú na reggae slávnosť Rest s DJ Herbym a obľúbený slovenský Vec spoločne so Škrupom a kapelou.

Uprising však nenechá pozadu ani drum and bassovú scénu. Samozrejme, je to hlavne o reggae! No jungle a dnb rytmy na akési “prebudenie” a vybláznenie by nemali chýbať. Zvláštnosťou bude najmä britský producent HIGH CONTRAST, ktorý nebude ani nudný, ani všedný. Ukáže sa teda troška v inom svetle vo svojej live show, ktorá je veľmi obľúbená. Možno veľa fanúšikov dnb zaujalo meno DUB PHIZIX so známym menom a MCim STRATEGY. BENNY PAGE je známy a výborný producent a DJ, ktorý rád baví ľudí jungle rytmami. Zo slovenskej scény sa predstaví napríklad DJ KATO, ktorého snáď slovenským dnb fans nemusíme predstavovať.

Vyčistite si teda poriadne ušká a samozrejme neberte si veľa vecí a ťažké batohy. Aby ste mohli poriadne skákať a tancovať! Tešíte sa?

Autor: Veronika Selepková
Foto: Tomáš Ormandy