Najväčší sviatok reggae Uprising už o dva týždne!

uprising2018

Každý fanúšik reggae, ska či hip-hopu neomylne smeruje na Zlaté Piesky. A to už o 14 dní. Na čo sa môžeme tešiť?

Jedenásty ročník Uprisingu si pripravil skutočne skvelé mená do line-upu. Do Bratislavy prídu synovia slávnych legiend – Julian Marley a Andrew Tosh. Jamajská kapela Inner Circle vznikla v roku 1968 a jej Sweat je notoricky známa aj mimo reggae kruhov. V srdci Jamajčan, v pase Nemec – Gentleman sa opäť predstaví slovenskému publiku. V našich končinách už dobre poznáme aj pohodových Jamajčanov, legendy The Skatalites. Na Uprisingu uvidíme aj niekoľko spoluprác. Onyx spoja sily s Dope D.O.D., Mad Professor príde s Leem “Scratchom” Perrym a Indonézan Ras Muhamad si prinesie posilu Tókeho.

medial-banana-uprising-2013

Veľkou novinkou je otvorenie ďalšieho kempového miesta. Aj keď sa organizátori rozhodli znížiť kapacitu festivalu o 2000 ľudí, stále je veľký dopyt po miestach v kempe. Návštevníci tak majú možnosť kempovania v tradičnom Uprising Beach Campe a pridanom Uprising Side Campe.

Do ďalšej dekády si organizátori prichystali talentovú súťaž Uprising Stars 2018. Víťazmi sa stali Woodman Jam, hudobníci z rôznych kútov sveta vrátane Slovenska. Kapelu, ktorá spolu hrá len rok, si môžete pozrieť v rámci programu Uprisingu 2018.

Zlatý Bažant ’73 prináša na festival okrem nápojov aj oddychovú zónu v štýle sedemdesiatych rokov. Vyskúšajte si rôzne “československé” retro vychytávky.

Nezabudnite navštíviť vynovený web Uprisingu na www.uprising.sk. Nájdete tam napríklad aj 30 % zľavu na dopravu autobusom do Bratislavy.

Autor: Martina Jarolínová
Foto: Tomáš Ormandy