Na rakúskom Rock in Vienna sa na jednom pódiu predstavia Iron Maiden a Apocalyptica

Na rakúskom Rock in Vienna sa na jednom pódiu predstavia Iron Maiden a Apocalyptica BOMBING 4

Po úspešnej minuloročnej generálke, keď sa festival Rock in Vienna predstavil menami ako Muse, KISS alebo Metallica, sa nedá ani pokračovať ináč. Na tohtoročný line-up rovno zaútočila legenda Iron Maiden.

Britská heavy metalová šestica poctí fanúšikov z Rakúska a jeho okolia jednou zo zastávok k svetovému turné pri príležitosti vydania albumu The Book of Souls.

Na nahrávku sa čakalo od roku 2013, kedy spevák kapely Bruce Dickinson potvrdil plány okolo šestnástej štúdiovky. Napokon sa však musel podrobiť liečbe nádorového ochorenia na jazyku a prejsť kompletnou rekonvalescenciou, aby sa mohli Iron Maiden vydať na turné. Svojho piateho dobyvateľa britského albumového rebríčka prinesú na viedenský rockový ostrov Donauinsel v nedeľu 5. júna.

O deň skôr príde svoju stále aktuálnu štúdiovku Aelita predviesť švédska formácia Mando Diao. Tá je známa slovenským poslucháčom aj v strednoprúdovom merítku, keď sa jej skladba Dance With Somebody dostala v roku 2009 do playlistov aj komerčnejších rádií.

Indie-rockovú kapelu si zamilovali hlavne fanúšikovia v Nemecku, Švajčiarsku a Rakúsku, preto je otázkou ako vo Viedni privítajú jej synthpopový materiál a novú zostavu. Kapelu totiž okrem klávesáka Matsa Björkeho opustil aj gitarista a vokalista Gustaf Norén. Podľa zvyšných členov netreba zúfať, je to začiatok novej éry.

Zmenami prešli aj predstavitelia kompletne jedinečného cello rocku Apocalyptica. Štvorica sa stretla počas prijímačiek na Sibelius Academy v Helsinkách a pôvodne chceli byť kapelou, ktorá by hrala veci prevzaté od Metallicy. Nakoniec sa tak nestalo a vďaka svojej inovácii si na poli európskej hudby stihli vytvoriť meno veľkého formátu.

Za vyše 20 rokov kariéry spolupracovali s menami ako Nina Hagen, Ville Valo z Him, Corey Taylor zo Slipknotu a zaspievala im aj Marta Jandová. Teraz, po minuloročnom vydaní albumu Shadowmaker, ktorý im celý naspieval Američan Franky Perez, uvažujú nad jeho stálym angažovaním. Ich spoločnú hudobnú chémiu si môžete vypočuť 3. júna.

V súčasnosti sú k dispozícii v sieti Eventim.sk trojdňové vstupenky za 181,40 € a taktiež aj jednodenné vstupenky za 71,40 €.

Zdroj: TS / Zdenko Hanout / HANOUT PR