LAKY DEFF a SAIMONSA roztancovali Zlaté Piesky. Tvrdia, že je Všetko jak má byť

LAKY DEFF

Rodák z Petržalky Laky Deff predstavil počas tohto víkendu nový singel Všetko jak má byť, na ktorom spolupracoval so speváčkou Saimonsou. Vo videoklipe dokazuje, že kvalitnú letnú zábavu si môžeme užiť kdekoľvek, stačia na to tí správni ľudia.

Slovenský rapper pôsobiaci pod Overground Art sa hudbe venuje už niekoľko rokov a hip-hopová scéna ho registruje najmä vďaka skladbám Daj mi viac, Utekáš (spolupráca s Adiss) či Schpnsti chore (feat. Kapitan, produkcia Statix). Laky Deff prichádza v týchto dňoch s novou letnou skladbou, ktorá sa snaží zachytiť atmosféru prázdninových dní. Spolu s kamarátmi si naplno užívajú slnečné lúče a s tým súvisiace letné party.

Poznáme sa krátko, ale o to intenzívnejšie. Náš vzťah je o zvláštnej spriaznenosti duší. Sme ako dvaja stratení a znovunájdení súrodenci so všetkým, čo k tomu patrí,“ hovorí o vzťahu k Saimonse, ktorá naspievala vokály do skladby, Laky Deff. Saimonsa takisto pôsobí pod hlavičkou Overground Art a do povedomia sa dostala minulý rok, kedy vyšla jej prvá štúdiová skladba SKR SKR. Druhú, osobnejšiu, skladbu Nezavadzaj.

Hoodini zostrojil vynikajúcu skladbu, presne nám na mieru, takže ten vibe prišiel ihneď,“ povedal Laky Deff o hudobnom podklade. „Skladba Všetko jak má byť je výsledkom nášho hudobného súladu, prepojenia, spoločných jamov a zábavy, aktuálnej nálady a leta. Touto tanečnou skladbou chceme v ľuďoch vzbudiť pozitívny vibe, ten, ktorý sme mali aj my pri tvorbe,“ dopĺňa Saimonsa.

Laky Deff a Saimonsa vystupovali ako hostia počas Femina Tour so Simou na Slovensku v v Čechách, Laky sa objavil aj na Separovej Pancier Show v Žiline.

Laky Deff

Vyrastal na MTV a Cartoon Network (90. roky) a už od detstva ho to ťahalo k hudbe. Prvý väčší zlom nastal v roku 2005 (15 rokov), kedy sa dostal cez kamarátov k prvým vystúpeniam v kluboch v Prahe. Jeho tvorbu výrazne ovplyvnil klasický americký rap (Wu-Tang Clan, Tu Pac) a pôvodne chcel rapovať po anglicky, vďaka čomu sa aj tento jazyk naučil. No veľmi rýchlo prišiel na to, že je nezmysel rapovať po anglicky, a že ostane pri slovenčine.

V tomto období sa sťahuje do Prahy, kde študoval za kuchára, čašníka. Keďže mu však hudba bola bližšia a škola nebola prioritou, pendloval na trati Bratislava – Praha. V českej metropole sa dostal do osobného kontaktu s interpretmi ako Nironic a Hi-Def, a to ho presvedčilo, že sa chce venovať iba hudbe a rapu.

Ako 18-ročný (2008) sa vrátil natrvalo do Bratislavy. Základnú bázu mu poskytla rodina, ktorá mu pomohla nájsť prácu a ubytovanie. Prvý kontakt so štúdiom mal Laky Deff cez Igora Kmeťa, no napokon prvé skladby nahrával u Tretinu v štúdiu Beattuners. Popri práci vystupoval a vydal šesť skladieb v priebehu roka.

V roku 2014 vychádza prvý videoklip k skladbe Daj mi viac 2, ktorý spracoval Michal Nemtuda. Následne si Laky Deff dal približne polročnú pauzu a opäť sa pustil do hudby aktívnejšie.

Zdroj: TS / Andrea Čurná