Na Pohode sa zíde opäť celý svet.

Na Pohode sa zíde opäť celý svet. BOMBING 3

P

Ako čas plynie, začneme si predstavovať čo nám ponúknu cez leto Slovenské festivaly. Na začiatok začnem s tým najväčším, ktorý sa uskutoční 09. – 11. júla na Trenčianskom letisku. Bažant Pohoda ponúka každý rok zaujímavé mená a ani tento rok to nebude inak. Opäť sa na letisku zídu zástupcovia s celého sveta. Do dnešného dňa bolo ohlásených trinásť hudobných telies.

Medzi najnovšie prírastky patrí Malské zoskupenie Les Ambassadeurs, ktoré svoju najväčšiu slávu zažívali v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia. Po dvadsiatich rokoch sa vybrali na turné a jednou zo zastávok bude aj Slovensko.

Skvelú zábavu môžeme očakávať od zaujímavej New Yorkskej pouličnej kapely Too Many Zooz. Keď si na začnete vyhľadávať informácie o tejto zaujímavej kapele narazíte na videá kde kapela vystupuje v podzemí newyorkského metra. Žáner, ktorý táto kapela hrá je tiež netradičný. Haus hraný na dychových nástrojoch sa len tak nevidí, takže to bude určite riadna tancovačka…

Ďalšou zaujímavou skupinou sú hipsterský Japonci z Veľkej Británie Bo Ningen. Podľa videí, ktoré som videl bude ich psychodelický rock brutálnou skákačkou a pogovačkou..:)

Kompletný zoznam zatiaľ potvrdených interpretov môžeš sledovať aj na oficálnom webe festivalu www.pohodafestival.sk

Lístky na festival sa pomaly míňajú, doteraz sa ich predalo viac ako 8000 a preto netreba čakať a zabezpečiť si ho čo najskôr. Vstupenky je možné si zakúpiť v sieti TicketPortal alebo v PohodaShope.

Autor: Tomas
Foto: Tomas a www.pohodafestival.sk