Kalifornská producentka TOKiMONSTA zavíta 5. februára do Nu Spirit Clubu

Kalifornská producentka TOKiMONSTA zavíta 5. februára do Nu Spirit Clubu BOMBING

web (2)TOKiMONSTA, vlastným menom Jennifer Lee, vyrástla v slnečnej oblasti South Bay v Los Angeles. Jej umelecké meno je hyperbolou vyskladanou z dvoch slov. „Toki” je kórejský výraz pre králika a hip hopový termín „monsta“ zase napovedá, že Jennifer síce vyzerá ako plachý ázijský králiček z komiksu, ale produkuje beaty schopné konkurovať veľkým menám ako je Flying Lotus. Tokimonsta vystúpi v Nu Spirit Clube už vo štvrtok 5. februára.

Práve s menom Flying Lotus sú spojené začiatky jej kariéry. Nesústredená študentka klavíra postupne presunula svoju pozornosť k experimentom so samplerom SP-404 a softvérom Fruityloops. Na vysokej škole objavila lásku k hip-hopu a prihlásila sa na Beat Cypher, mesačnú open-mic noc beatmakerov. Pravidelné sety na tejto akcii ju doviedli až k stretnutiu so Stevenom Ellisonom (aka Flying Lotus) a zaistili jej miesto na labeli Brainfeeder.

Hoci jej lojalita zostala v LA, svoje debutové EP z roku 2009, Cosmic Intoxication, vydala na londýnskej značke Ramp Recordings a v nasledujúcom roku vyšlo druhé EP, Midnight Menu, na japonskom indie labeli Art Union. V roku 2011 sa vrátila na „domovský“ label Brainfeeder, kde vydala ďalšie EP, nazvané Creature Dream. V tomto období sa tiež venuje niekoľkým vedľajším projektom. Konkrétne produkcii tropical beatov pod pseudonymom Mama Toquilla, electro projektu Tokitronm a kolaborácii so Suzi Analogue pod menom Analogue Monsta.

TOKiMONSTA je známa svojím unikátnym citom spájať elementy indies, electroniky, R&B a tanečnej hudby. Jej klasická výchova a eklektický hudobný vkus vytvárajú podmanivé zvukové textúry, v ktorých sa snúbi vintage cítenie s čerstvým elektronickým zvukom. Krásne to dokazuje aj na svojom najnovšom počine, ktorým je dlho očakávaný debutový album Half Shadows, na značke Ultra Records z jari tohto roku.

V roku 2010 bola participantkou prestížnej Red Bull Music Academy v Londýne a v roku 2012 bola súčasťou Flex Express turné, hudobného vlaku, ktorý cestoval naprieč Kanadou a na jeho palube sa ocitli aj Skrillex, Diplo, Pretty Lights, a Grimes. Pravidelne sa objavuje aj v lineupoch veľkých svetových festivalov typu Coachella, Sonar, alebo Electric Zoo. V roku 2014 sa opäť zúčastnila Red Bull Music Academy v Tokiu, tentokrát sa však ocitla na strane uznávaných hostí.

Na svojom turné k aktuálnemu albumu Desiderium sa TOKiMONSTA zastaví aj v Bratislave. Vo štvrtok, 5. februára, vystúpi v Nu Spirit Clube za podpory domáceho elektronického talentu Ink Midgeta, FVLCRVM a rakúskeho producenta Jeru The Beats.

Krátko po TOKiMONSTA, ktorej meno sa s Red Bull Music Academy spája hneď dvakrát, bude Nu Spirit Club hostiť Red Bull Music Academy Night. V čarovný dátum, 14. februára, sa vďaka tomuto eventu budú éterom klubu šíriť dielá majstrov, Thundercat a Dorian Concept, priamo v ich podaní! V rovnakej dobe tie najaktuálnejšie beaty budú otriasať Prahou, kde sa bude odohrávať Red Bull Music Academy Bass Camp Prague, ktorý mal minulý rok svoju česko-slovenskú premiéru v Bratislave. RBMA Bass Camp je lokálna obdoba „veľkej akadémie“, Red Bull Music Academy, ktorá sa po prvýkrát vo svojej 16-ročnej histórii uskutoční v umením vibrujúcom Paríži. Info o tom, ako sa dostať do Paríža na workshopy, prednášky či do profesionálnych nahrávacích štúdií v rámci Red Bull Music Academy 2015, bude dostupné práve na Red Bull Music Academy Night @Nu Spirit Club. Prihlasovacia fáza začína už 14. januára 2015 a aplikačné formuláre budú dostupné na stránkach Red Bull Music Academy až do 3. marca 2015.

EVENT: www.facebook.com/events/1507364102860778/

MUSIC:

http://tokimonsta.bandcamp.com/album/desiderium

RBMA BASS CAMP: www.redbull.sk/basscamp

RED BULL MUSIC ACADEMY: www.redbull.sk/rbma

EVENT RBMA CLUB NIGHTS: https://www.facebook.com/events/659346167509681/

https://www.facebook.com/events/1434564533500626/