Manon Meurt vydávajú dlhoočakávaný nový album, na budúci týždeň ho predstavia aj v Bratislave

Manon Meurt album cover 1

Dlhé štyri roky museli fanúšikovia českej skupiny Manon Meurt čakať na druhý album. Slušný koncertný program a najmä perfekcionalizmus rakovníckeho kvarteta nedovolili vydať dlhoočakávanú nahrávku skôr. Dnes však oficiálne vychádza na labeli Minority Records album MMXVIII, ktorý už na budúci týždeň, vo štvrtok 18. októbra, predstavia Manon Meurt aj v Bratislave.

Najznámejší predstavitelia shoegazu v našich končinách prišli s ucelenou a kompaktnou nahrávkou, v ktorej tradičný shoegaze ozvláštňujú popové melódie, post-rockové kompozície a mohutné zvukové steny. Muzikanti tvrdia, že majú napočúvané snáď všetko z tejto scény, no stále sa dá nájsť jedinečný zvuk a nápady. „Album sme tvorili dlhý čas, takže nejde len v jednej línií, ale dajú sa na ňom  nájsť rôzne hudobné roviny,“ dodáva speváčka a gitaristka Kateřina Elznicová, ktorej krištáľový spev je signifikantným znakom nahrávky s ôsmimi skladbami. „Sme spokojní a nadšení, že je album konečne vonku,“ hovorí nový člen kapely, klávesák David Tichý.

Manon Meurt 01

Na albume MMXVIII spolupracovali s popredným českým producentom Janom P. Muchowom, členom legendárnej kapely The Ecstasy Of Saint Theresa. Práve tá bola kedysi jednou z veľkých inšpirácií pri vzniku Manon Meurt. „Je v tom preto aj  určitá symbolika, uzavretie kruhu,“ hovoria unisono.

Kariéra Manon Meurt nesie aj výraznú slovenskú stopu, keďže ich zastupuje bratislavská agentúra Real Something, ktorá stojí napríklad aj za víťazmi Radio_Head Awards – Nvmeri, Tolstoys a Diego či úspešným ťažením The Ills. Práve s nimi predstavia Manom Meurt svoju novinku v Brne (16.10. Kabinet múz), Prahe (17.10. Altenburg 1964) aj v Bratislave (18.10. Fuga). „V Bratislave hráme vždy veľmi radi, mali sme šťastie na miesta a na kapely, s ktorými sme zdieľali pódium. A teraz to nebude iné, pretože Fuga je skvelé miesto,“ pozýva bubeník Jiří Bendl. Vo Fuge to bude nielen slovenská premiéra MMXVIII, ale aj oslava desiatych narodenín The Ills. „Tešíme sa – nielen preto, že The Ills sú našou najobľúbenejšou post-rockovou skupinou,“ hovorí Jirka a lakonicky dodáva na adresu basgitaristu The Ills: „Aj preto, že Berák je náš idol!”

Manon Meurt 03

Linky:

Album MMXVIII

Web
Facebook
Bandcamp
Soundcloud
Youtube
Instagram
Spotify
iTunes

 

Video:
We Are (live, 2016)

Figure It Out (singel 2018)

Zdroj: TS, Mário Gešvantner