Lannne do vás drgá neslušnými spôsobmi. Necháte sa?

Lanne

Juraj Peták z Purist nedokáže obsedieť nečinne. Kým si jeho domovský projekt dáva prestávku, prichádza s ďalším. Lannne predstavuje už druhý singel, ktorý má ďaleko od slušného správania.

Minimalistické hudobné aranžmány a pútavý videoklip – takto chce upozorniť Lannne na Bad Manners, po slovensky zlé spôsoby. Novinka pochádza z päťskladbového EP, ktoré Juraj Peták už usilovne pripravuje.

Bad Manners je prvá kritická skladba, ktorú som napísal. Je to v podstate satira určená horúcohlavým, strmhlav sa rútiacim biznismenom, ktorí často nemajú morálne zábrany a razia si vlastnú cestu s klapkami na očiach bez ohľadu na kohokoľvek iného,” hovorí autor skladby. – fanlink.to/BadManners

https://gergaz.bandcamp.comNa hudbe spolupracoval s bubeníkom Maximom Ramacsayom a klávesákom Martinom Zaujecom, ktorí sa ukážu aj v jednozáberovom temnom videoklipe. Hudobníci však robia iba kulisu drzej tanečníčke Natálii Šmátralovej. Predstavuje jednotlivé izby klubovo osvetleného bytu.

“Nie som režisérom klipu, ale prišiel som s nápadom. Mali sme k dispozícii byt, ktorý je dostatočne členitý, jeho miestnosti sú radikálne odlišné. Prehliadka je postavená naruby. Namiesto realitného makléra sprevádza priestormi Natália, ktorá je stelesnením Bad Manners,” vysvetľuje Peták.

Ku klipu priložili ruku aj ľudia, ktorí sa v ňom nevyskytujú. Katarína Kvasňovská navrhla choreografiu, zatiaľ čo Michal Čecha pre Lannne už druhýkrát obslúžil kameru. Skladba oficiálne vychádza v piatok 29. marca, pričom vynadané za nevychovanosť môžete od Lannne dostať kedykoľvek prostredníctvom streamingových služieb a online ochodov s hudbou.

Nahrávka vychádza pod hlavičkou vydavateľstva GERGAZ pod ktorým by sa neskôr malo objaviť aj pripravované EP. – https://gergaz.bandcamp.com

Tags: