Kanadskí Billy Talent vystúpia v Trenčíne už 31. júla!

Kanadskí Billy Talent vystúpia v Trenčíne už 31. júla! BOMBING 1

Obľúbená punkrocková kapela z Ontaria sa po vydaní albumu Afraid of Heights vydala na husté koncertné turné takmer po celej planéte. Posledný júlový deň budeme mať jedinečnú možnosť zažiť ich koncert v trenčianskom Piano Clube. V úlohe predsokana sa predstavia britskí Tigress.

Piaty štúdiový album Afraid of Heights, obsahujúci dvanásť skladieb, vyšiel 29. júla 2016. Pre nás stredoeurópanov je milou raritou obal a booklet tohto cédéčka, ktorý vytvoril chorvátsky ilustrátor Igor Hofbauer. S albumom je však spojené aj najnáročnejšie obdobie kapely Billy Talent. Pred samotným nahrávaním sa situácia v skupine skomplikovala kvôli výrazne zhoršenému zdravotnému stavu bubeníka Aarona Solowoniuka, ktorému bola stanovená diagnóza skleróza multiplex. Počas nahrávania a tiež na celom turné ho nahradil Jordan Hastings.

15 mesačná tour

Mesiac pred vyjdením albumu vyrazili Billy Talent na Afraid of Heights Tour, obrovské pätnásťmesačné turné po všetkých kontinentoch zemegule (okrem Austrálie a Antarktídy), ktoré skončí v závere augusta 2017.

Nový album valcuje hudobné rebríčky

Albumu sa dobre darí v rebríčkoch hitparád. Na prvom mieste sa umiestnil v Rakúsku, Kanade, Nemecku aj Švajčiarsku. Pochádzajú z neho známe single Afraid of Heights, Louder Than the DJ, Big Red Gun a Ghost Ship of Cannibal Rats. Album zvíťazil v kanadských The Casby Awards v kategórii Favorite New Album a ušli sa mu dve nominácie na Juno Awards (Kapela roka a Rockový album roka).

Výnimočný klubový koncert na Slovensku

Tigress: Archív kapely
Tigress: Archív kapely

Väčšina koncertov Billy Talent počas leta prebieha v priestoroch obrovských open-air festivalov. Na Slovensku pôjde o špeciálnu, kontaktnejšiu formu. Skupina totiž súhlasila s klubovým priestorom pre menej ako tisíc návštevníkov. Vďaka tomu ich koncert zažijeme v trenčianskom Piano Clube. Pre fanúšikov nie je náročné nájsť na internete setlisty z tohto turné, finalizáciu výberu skladieb si však skupina ponecháva pre každé mesto ako prekvapenie. Návštevníci sa určite môžu tešiť na prierez aktuálnym albumom Afraid of Heights aj smršť starších hitov.

 

Britskí Tigress budú predskakovať

Billy Talent si ako support pozvali mladú skupinu z britského Essexu – Tigress. Ide o päťčlennú pop-rockovú formáciu so zaujímavou speváčkou. Skupina doteraz vydala dve EP – Human (2015) a Like It Is (2017), na ktoré mali v Británii príjemné recenzie a skladby sa dostali do niekoľkých okruhov rádiostaníc BBC.

BILLY TALENT / CAN

 

 

Zdroj: TS / Bibiána Grebeňová Šedivá / Agentúra KVAS
Foto Billy Talent: Dustin Rabin
 Foto Tigress: Archív kapely