Juliett Novak predstavila letný energický singel

juliett novak4

Juliett Novak, speváčka žijúca v zahraničí, prichádza s novým singlom nazvaným Pap Pa- rap. Mladá Slovenka odštartovala kariéru pred šiestimi mesiacmi a to hneď trojicou videí. Dnes prináša ďalšie dva videoklipy.

Po uvedení úspešného singla “Work It OutJuliett prináša energický song Pap Pa-rap v dvoch verziách. O tom, že sa máme na čo tešiť, už rozpráva samotná interpretka: „Mojou víziou bolo inšpirovať ľudí ako v predchádzajúcej skladbe, ale tentokrát zábavnejším spôsobom. Chcela som, aby ľudia pri nej tancovali, smiali sa a cítili sa nabití pozitívnou energiou. A význam piesne je o našej vnútornej sile, ktorá nám pomáha nájsť si skutočné šťastie a zmysel nášho života.“

juliett novak1

Prvá verzia s podnázvom “Street party” je staršia, produkovaná na Grammy nominovaným producentom v New Yorku, druhá verzia “The Strength” je úplne čerstvá, produkovaná talentovanou autorkou. Ako Juliett priznáva, dôvod dvoch verzií je priniesť komplexnú predstavu o diele, a to dokáže len vtedy, keď dielo nielen skomponuje, ale postará sa aj o aranžmány a celkovú produkciu hudby i videa. Verzia “The Strength” je autentická, presne taká, ako ju autorka počuje, verzia “Street Party” je zas dielom spolupráce Juliett a na Grammy nominovaného producenta Arty Skye z New Yorku.

juliett novak3

V oboch verziách sa speváčka postarala aj o videoklipy plné energie a zábavy. Prvá verzia bola točená v uliciach Washingtonu a Juliett jej dala podnázov “Street party“, keďže točenie klipu sa premenilo na živelnú párty v uliciach Washingtonu, D. C. Speváčka si na spoluprácu prizvala kamarátov tanečníkov, saxofonistov a z natáčania vznikla spontánna zábava plná hudby a tanca.

juliett novak5

Novšia verzia “The Strength” vznikla v Bruseli, kde speváčka v súčasnosti žije. Aj v tejto verzii sú pohyb a tanec dominantné, pričom sa striedajú dva žánre – balet a hip hop. Tým speváčka jasne poukazuje na jej prerod z klasickej hudby do pop music. V závere videoklipu speváčka predstavila skladbu priamo v klube pred živým publikom.

juliett novak2

To, že sa Juliett postarala o komplexnú produkciu hudby a videí, je naozaj výnimočné. Mohlo by sa totiž zdať, že za jej umeleckou prácou stojí viacčlenný tím, no opak je pravdou. Všetky potrebné činnosti hudobníčka zastrešuje celkom sama.
Juliett nie je na Slovensku priveľmi známa, no v zahraničí si rýchlo buduje fanúšikovskú základňu. Jej prvú skladbu hralo dokonca niekoľko rádií v Belgicku, USA i Veľkej Británii.

juliett novak6

O Juliett

Juliett vyštudovala Konzervatórium a VŠMU, v odbore klasickej hudby (klavír a spev). Po dokončení štúdia istý čas pôsobila ako učiteľka hudby v Bratislave. Pred siedmimi rokmi odcestovala do USA, kde jej manžel študoval právo na Harvardskej univerzite, a začala komponovať vlastné skladby. Absolvovala workshopy na Berklee, bola súčasťou Harvardského gospelového zboru, s ktorým koncertovala po amerických mestách. Okrem toho vystupovala aj sólovo, a to s vlastnou tvorbou v New Yorku, vo Washingtone, v Bostone a v Bruseli, kde momentálne žije. Juliett súčasne koncertuje v Bruseli a plánuje tiež vystúpenia v Londýne. Popritom pracuje na nových piesňach i debutovom CD.

Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach speváčky a Facebooku.

Zdroj: TS, Michelle Kristová z agentúry Stella Production
Foto: Archív JN