ICE CUBE Pozri si prierez kariéry ikony rapovej scény aj s video linkami.

ICE CUBE Pozri si prierez kariéry ikony rapovej scény aj s video linkami. BOMBING

ICE CUBE je človek, ktorý si dovolil odísť od najlepšej rapovej skupiny N.W.A na vrchole ich slávy a nechať tak v štichu producenta akým je Dr.Dre! Počas svojej sólovej dráhy nahral klasické hip hopové albumy Amerikkka‘s Most Wanted, Death Certificate, The Predator a Lethal Injection. Single Check Yo Self, Bop Gun, You Know How We Do It, Wicked, Jackin‘ For Beats a It Was A Good Day ho dostali do najvyššej kategórie amerických rapperov.

ICE CUBE spolupracoval s najlepšími producentmi hip hopu a inšpiroval všetkých dnešných známych rapperov. Na svojich koncertoch prezentuje prierez celej svojej kariéry, takže budete mať môžnosť počuť skladby od prvého až po posledný album! Svoj prvý singel nahral ICE CUBE v roku 1986 – o desať rokov neskôr bol z neho už milionár, mal za sebou najlepšie rapové skladby a albumy, o ktorých sa iným ani nesníva – a pred sebou štatút filmovej superhviezdy, o akej sníva každý. Okrem toho rešpekt za skvelú hudbu a tým sa už môže z milionárov pochváliť len málokto. Jeho prvou skupinou bola Stereo Crew, a od prvej skladby mu hudbu produkoval

Dr. Dre, a ak začínate s kamarátom, ktorý sa stane jedným z najvplyvnejších producentov v hudobnom biznise, tak to vôbec nie je zlý začiatok.

Jeho druhou skupinou bola Cru In Action (C.I.A.) a ako sa hovorí že do tretice to najlepšie – s Dr. Dre, Eazy-E, Yella a MC Ren-om založili N.W.A, v ktorej bol ICE CUBE hlavným textárom. Prvý album N.W.A – Straight Outta Compton je jedným z najvplyvnejších albumov hip hopu, a najdôležitejšou nahrávkou west-coast rapu vôbec.

Na vrchole slávy N.W.A sa ICE CUBE rozhodol odísť po tom čo sa nezhodol s manažérom skupiny na podiele akým jeho texty prispeli k úspechu tejto nekonečne napodobňovanej skupiny.

Mnohí si mysleli že bez Dr. Dre-ho hudby bude ICE CUBE stratený, ale on od najlepšieho producenta zo západného pobrežia prešiel k najlepším producentom New Yorku – a to boli v roku 1990 Public Enemy a ich Bomb Squad.

S nimi nahral svoj prvý sólový album Amerikkka’s Most Wanted a od tej chvíle bol na samom vrchole rapu.

Druhým albumom Death Certificate ICE CUBE predstavil svoj vlastný zvuk, a pomohol svojej partii Da Lench Mob, jednej z najlepších žien v rape – Yo-Yo, a ďalšiemu úspešnému rapperovi menom Del Tha Funkee Homosapien, ktorý je mimochodom Ice Cube-ov bratranec, k podpísaniu nahrávacej zmluvy a produkcii albumov.

Jeho tretí album The Predator vyskočil na 1.miesto hneď v prvý týžden svojho predaja a to nielen do rebríčka rapových albumov, ale na prvé miesto hlavného amerického popového rebríčka a to je prvý album v histórii, ktorému sa toto debutové