Na Uprising prídu Cali P, Švihadlo aj 3gga & Emiliano

Na Uprising prídu Cali P, Švihadlo aj 3gga & Emiliano BOMBING

Na piatom ročníku Uprising Reggae festivalu, ktorý sa uskutoční 24. a 25. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, vystúpi aj česká formácia Švihadlo, nigérijsko-rakúska dvojica 3gga & Emiliano a populárny reggae-dancehall interpret Cali P. Cali P je hudobník s jedinečným vokálnym prejavom, ktorý mysle poslucháčov provokuje svojimi textami. Tak isto ako otec reggae Bob Marley, aj Cali P pochádza zo zmiešanej rodiny, kedže mamu má Švajčiarku a otca známeho perkusionistu a rastafariána Pierra Nanona z Guadelupe. Už odmalička hral na bicie, ktoré neskôr vymenil za písanie textov a spev. Cali P úzko spolupracuje s jedným z najvplyvnejších európskych dancehall producentov, Rigom (Hemp Higher Productions), s ktorým v roku 2011 vydal album Unstoppable.

3gga & Emiliano sa na Uprisingu predstavia už po piaty raz, pričom tento rok prídu aj so svojím dvorným producentom Bassrunnerom, ktorý má na svedomí ich najznámejšie hity Too FarSatisfy Me a Illegal. Okrem nich sa návštevníci môžu tešiť aj na kapelu Švihadlo, ktorá na festivale predstaví svoj zatiaľ posledný album Času je málo (2011).

Na Uprising Reggae festivale sa tento rok predstaví aj jamajská legenda Lee “Scratch” Perry, britská kapela Asian Dub Foundation, jamajský spevák Anthony B, britskí reggae a dancehalloví priekopníci Top Cat a Tenor Fly, britské zoskupenieZion Train, jamajsko-americký spevák Tarrus Riley s The Blak Soil Band, legenda roots reggae Max Romeo, Deadly Hunta z Veľkej Británie, jamajská skupina Raging Fyah so speváčkou Etanou a ďalší. Vstupenky na festival sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 30 eur.