Česká nu-metalová kapela ExiTT vydáva debutové EP

exitt

Sú mladí, naštvaní, rozčarovaní a kráčajú po neznámej ceste. Napriek tomu nestrácajú nádej, čoho dôkazom je aj výber dátumu vydania debutového EP Path Unknown na sviatok sv. Valentína.

Česká nu-metalová kapela ExiTT sa sformovala v roku 2019 v okolí Rýmařova neďaleko Olomouca. Vplyv skupín ako Korn, Linkin Park, Deftones či System Of A Down nezaprú. O tom, že sú mladí, budú ešte pár rokov počúvať, no nečakajte žiadny rozpačitý debut. Chalani vedia, čo chcú, čo sa im páči, sú talentovaní a s albumom sa šikovne vyhrali. Oceňujem výborné texty, originálnu basgitaru, skvelý zvuk a krásne ladiace vizuály. Najsilnejší je ich skladateľský kumšt, vďaka ktorému verím, že nezapadnú a čoskoro o nich budeme počuť všade.

exitt2

Dva single z EP sme mali možnosť počuť už v minulom roku. I’ve Tried prináša motívy inšpirované Linkin Parkom a Path Unknown pripomenie temnejší Korn. Nebavíme sa však o žiadnych kópiách, ExiTT majú vlastnú cestu a neošúchané nápady. Veľmi vhodne je zvolený aj výber skladieb, každá ponúka iný pocit a prekvapením je aj pomalá Last Cigarette, kde vynikne spevákov hlas.

Na Path Unknown nájdeme témy bolesti, smútku, hľadania sa v živote, neúspešných vzťahov, získavania dôvery, útlaku, nepokoja, nervozity, hnevu či paranoje. ExiTT sa snažia uľaviť duševnej bolesti, nájsť svoje miesto na slnku a pochopiť svet, v ktorom žijeme.

exitt1

Chalanom gratulujem k skvelému debutu, prajem veľa šťastia, nech si ich hudba nájde svojich fanúšikov. Najbližšie ich môžete zažiť live 13.5.2023 na BUGRFEST vol. XI 2023 OPEN AIR v Starej Vsi po boku kapiel ako Obscura, Profanity a Gutalax.

EP Path Unknown playlist / EP Path Unknown
https://bandzone.cz/exitt/
https://www.instagram.com/exitt.official/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100086128311747

exitt3

ExiTT:
Vocals – Daniel Koudelka
Rythm Guitar – Marek Toman
Lead Guitar – Martin Žaloudek
Drums – Jiří Bosák
Bass – Tomáš Kostaňuk

Autor: Martina Jarolínová
Foto: ExiTT

Tags: