Hudobná ikona osemdesiatych rokov má pripravenú pre svojich fanúšikov nezabudnuteľnú show.

Alphaville

Bratislava/Ateliér Babylon – v sobotu 12. októbra 2019 sa tu odohrá jediný koncert na Slovensku v podaní skupiny Alphaville. Hudobná ikona osemdesiatych rokov má pripravenú pre svojich fanúšikov nezabudnuteľnú show.

Príďte si naživo a v neopakovateľnej atmosfére vypočuť legendárny hity Big In Japan, Forever Young, Sounds Like a Melody a mnoho ďalších. Alphaville odohrá svoju hudobnú históriou, od klávesového zvuku až po rockovejšú polohu, od éry svojho vzniku až po súčasnosť.

Alphaville je nemecká synthpopová skupina z mesta Münster, ktorá vznikla v roku 1982. Meno si skupina zvolila podľa francúzskeho filmu Alphaville z roku 1965. Zakladajúci členovia Marian Gold, Bernhard Lloyd a Frank Mertens pochádzajú z Berlína, ale spievajú po anglicky.

Pôvodne experimentovali s javiskovým prejavom, od roku 1984 sa priklonili k bezproblémovému popu. Od klávsekového zvuku sa na albume Prositute posunuli do rockovejšej polohy.

Pred celkom “dancefloorovým” albumom Salvation opustil skupinu Ricky Echolette. Skupiny preslávili piesne Big In Japan, Forever Young nebo Sounds Like a Melody. K roku 2009 pracovali na novom albume Catching Rays on Giant, ktorý vyšlo 19.11.2010