Hans Zimmer predviedol fenomenálnu hudobnú aj svetelnú šou …

Hans Zimmer predviedol fenomenálnu hudobnú aj svetelnú šou ... BOMBING 1

Vo štvrtok sa na bratislavskom Štadióne Ondreja Nepelu predstavil oskarový filmový skladateľ Hans Zimmer aj s celým orchestrom. Koncert sa začal pomalým nástupom všetkých hudobníkov pri skladbe z filmu Driving Miss Daisy.

Nasledovala výnimočná skladba, ktorá sa bežne na tour nenachádza, ale keďže sa na nej podieľali Sendrejovci zo slovenska tak sa v programe objavila ako druhá a slováci si jedinečne mohli vychutnať aj famóznu hudbu z filmu Sherlock Holmes. Nasledovala energická hudba k filmu Madagaskar.

Po soundtracku k filmu Gladiátor aj najväčší skeptici pochopili , že tento koncert bude nezabudnuteľný. A to sme stále nemali za sebou to najlepšie. Huslovým sólom sa začala famózna časť z môjho obľubeného filmu The Da Vinci Code, ktorá vniesla všetkých fanúšikov do deja filmu.

IMG_0037Asi najočakávanejšia skladba prišla po ďalšom predstavovaní kapely. Krásnymi tónmi violončela všetci prítomný spoznali dramatickú hudbu nezabudnuteľných Pirátov z karibiku. Po skončení tejto pasáže ľudia zostali sedieť očarený skvelým výkonom všetkých hudobníkov. Potlesk prišiel s odstupom času, keď všetci prítomný absorbovali nadšenie.

Skladbu Circle of Life z filmu The Lion King zaspieval spevák Lebo M, ktorý naspieval aj orginálnu verziu tejto skladby. Skladba z filmu Man of Steel navodila tú správnu atmosféru pred ďalším vrchlom večera.

Z úplnej tmy sa ozval Hansov hlas zo slovami „The Dark Knight“ a podobne bez prestávky sa začala ďalšia skladba. Taktiež v celej hale nastala tma a Hans do mikrofónu zaspieval „Deshi deshi” a spevácky zbor dodal “Basara Basara”, čo niekoľko krát zopakovali. Podľa týchto slov všetci tušia, že sme si vychutnalí skladby k filmom Batman a následne filmu Gotham.

IMG_0052

Záverečná skladba patrila filmovému vrcholu Interstellar, ktorým zavŕšil svoje veľkolepé vystúpenie. Nasledoval neutíchajúci standing ovation, ktorý trval niekoľko minút.

Po takomto potlesku si slovenský divák zaslúžil prídavok, ktorý prišiel v podobe piesne Dream is collapsing z  filmu Inception. Poslednou piesňou Time ukončil tento skvelý hudobný zážitok.

Okrem nezabudnuteľného hudobného zážitku boli nezabudnuteľné aj svetelné efekty, ktoré dotvárali fantastickú atmosféru koncertu.

Foto a text: Tomáš Ormandy