Grape ohlásil posledné veľké meno ročníka 2015: José González!

Grape ohlásil posledné veľké meno ročníka 2015: José González! BOMBING

Na šiestom ročníku Grape festivalu vystúpi aj švédsky hudobník José González. Podujatie sa bude konať 14. a 15. augusta na piešťanskom letisku, pričom 36-ročný pesničkár, ktorého organizátori označili ako “posledné veľké meno tohtoročného programu“, sa predstaví spolu s kapelou v druhý deň.

Skvelý hlas, špecifická hra na gitare, jedinečná atmosféra piesní – to je Švéd s argentínskymi koreňmi José González. Už jeho prvý album Veneer (2003) mu priniesol obrovský úspech, dosiahol platinové predaje a dostal mladého muzikanta medzi hudobnú špičku. Štúdiová dvojka In Our Nature (2007) mala podobný ohlas, a tak nebolo pochýb, že úspech nebude náhodný. Najznámejšími skladbami z tohto obdobia sa stali Heartbeats, Crosses alebo Down The Line.

Po dvoch albumoch s kapelou Junip (Fields, 2010 a Junip, 2013) vydal José González tento rok vo februári novú sólovku Vestiges & Claws a dovŕšil tak albumovú trilógiu. Novinka je opäť plná príjemných skladieb a severskej atmosféry. V rámci jej odprezentovania sa zastaví so svojou kapelou aj na Slovensku, jeho vypredaný marcový koncert v Prahe mal skvelé ohlasy. Pamätný je aj jeho magický koncert na Pohode 2010, a tak sa návštevníci Grape festivalu určite majú na čo tešiť.

https://www.youtube.com/watch?v=9cuMnwAPLaI

Účasť na Grape 2015 už skôr potvrdili aj Foals, Netsky live, The Maccabees, Selah Sue, MØ, Gramatik, Sigma Dj set, Triggerfinger, Balthazar, Kadebostany, BRNS, Intergalactic Lovers, Rebeka, Carnival Youth, Para, Puding Pani Elvisovej, Le Payaco, Billy Barman, Tata Bojs, Fallgrapp, Lenka Dusilová, Luno unplugged, Monikino kino, Flirtini, Genius Locci, FVLCRVM, Fresh Out Of The Bus, Wild Tides a The Drain.

Zdroj: TS